Sıra dışı doğa olayı! Okyanusun içindeki su altı şelalesi görenleri ürkütüyor - Son Dakika

Sıra dışı doğa olayı! Okyanusun içindeki su altı şelalesi görenleri ürkütüyor

Hint Okyanusu'nda yer alan Mauritius sıra dışı doğa olayına ev sahipliği yapıyor. Okyanusun içindeki şelale görüntüsü aslında göz yanılgısı. Sadece havadan görüntülenebilen bu büyüleyici görüntü kum ve alüvyonların hareketlerinden dolayı ortaya çıkıyor.

1
Dünya, insanlığın hala gizemini çözemediği sıra dışı hazineleri bağrında barındırıyor. Bazı yerler var ki efsaneler ve sıra dışılıklarıyla adından söz ettiriyor. İşte ilk bakışta iç ürperten anca sonrasında göz yanılgısı olan doğa harikası yer Mauritius Su Altı Şelalesi;

2
Hint Okyanusu'nda bulunan adalar ülkesi Mauritius dünyanın en ilginç doğa olaylarından birine ev sahipliği yapıyor. Mauritius'ta okyanusun içindeki şelale, görüntüsüyle insanları büyülüyor.
3
Afrika'nın güneydoğu kıyısından yaklaşık 2 bin kilometre uzakta, adanın güneybatı ucunda, bir su altı şelalesi illüzyonu yaratan Mauritius adası bulunuyor.

4
Kum ve alüvyon katmanlarından dolayı suda yaratılan aldatıcı görüntü, bilhassa havadan yapılan çekimlerde etkileyici. Aslında, söz konusu illüzyon Google Haritalar'da bile görülebiliyor.

5
Suyun üzerindeki yükseklik, deniz seviyesinden 556 metrelik zirveye sahip bir bazaltik monolit olan Le Morne Brabant. Zirve, Le Morne Brabant yarımadasında 30 dönümün üzerinde bir alanı kaplıyor.
6
Alan, (Le Morne Kültür Manzarası) UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne girdi.
7
8

Haber Yayın Tarihi: 07.09.2020 13:46

Son Dakika Sıra dışı doğa olayı! Okyanusun içindeki su altı şelalesi görenleri ürkütüyor - Son Dakika

YORUMLAR (29)
  • Ey İnsanlara cevap: Rabbim sizin gibi güzel kalpli kardeşlerimizi gerçek hak yola iletsin bizlerle beraber. Bizler neden bu haldeyiz kardeşim dinimizi hak olan kitabımız olan KURAN-I KERİM' den öğrenmediğimizden oldu. Sizin gibi insanların İSLAM'a dönüşü o kadar mükemmel oluyor ki anlatamam en azından bilmeden öğrenmeden kabullenmiyorsunuz. Eleşitirip sonra hak yolu buluyorsunuz. Rabbbim hepimizi hak olan yoldan ayırmasın. Yüce ALLAH'ı KURANI KERİMDE bulabilirsin. Onun bir harfi bile yanlış değildir. ACIK VE NETTİR Cevap Yaz 27 6 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor Bağışıklığı demir gibi yapan yeşil mucize: Arpa çimi Scarlett Johansson arabada cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti! İşte ünlülerin cinsel hayat sırları Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü