Öldü Ama Filmde Oynayacak - Son Dakika

Öldü Ama Filmde Oynayacak

29.03.2012 10:03

1
Geçen aralık ayında kaybettiğimiz Türk tiyatrosunun usta ismi Sönmez Atasoy, eğer yaşasaydı Osman Sınav'ın şu anda çekimlerini sürdürdüğü filmi “Uzun Hikâye”de rol alacaktı.
2
Ancak Atasoy'un ömrü filmde oynamaya yetmedi.
3
68 yaşındaki Atasoy, Osman Sınav'ın TRT 1 için çektiği “Sakarya Fırat” dizisinin Isparta'daki setinde kalp krizi geçirip bir süre hastanede yaşam savaşı verdikten sonra sevenlerine veda etti.
4
Osman Sınav yıllarca beraber çalıştığı ve hiç unutmadığı usta oyuncuyu şimdi yeni filminde anmayı planlıyor.
5
Sınav, eğer istediği görüntüler çıkarsa Atasoy'u bilgisayar tekniğiyle filmde oynamış gibi gösterecek.
6
Böylece “Kurtlar Vadisi”nde oynadığı “Halo Dayı” karakteriyle 7'den 70'e herkesin aklında yer eden Atasoy, “Uzun Hikâye” filminde anılmış olacak.
7
Edebiyat dünyasının önemli isimlerinden Mustafa Kutlu'nun aynı adlı eserinden uyarlanan filmde, Kenan İmirzalıoğlu'nun yanı sıra Altan Erkekli, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Cihat Tamer, Mahir Günşıray, Kürşat Alnıaçık, Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır, Damla Sönmez, Taner Ölmez, Batuhan Karacakaya ve Elif Atakan gibi çok sayıda ünlü isim kamera karşısına geçiyor.

8
Yapımcılığını Osman Sınav'a ait Sinegraf'ın üstlendiği “Uzun Hikaye”nin senaryosu Yiğit Güralp imzası taşıyor.
9
1940'lı yıllardan 1970'lerin sonuna uzanan öyküsü ile dikkat çeken film; senaristinin tanımıyla “uzayıp giden demiryollarında, kasaba kasaba dolaşarak geçen ömürleri boyunca, ‘Sen nerelisin' diye sorulduğunda “Sevda köylüyüm” diye yanıtlayan çok ama çok iyi insanların; ölümsüz aşklarını, adalet, doğruluk ve eşitlik üzerine bir yaşam kurma mücadelelerini” anlatıyor.
10
11
12
13
14
15
16

Son Dakika Öldü Ama Filmde Oynayacak - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yıldız Savaşları'nın Darth Vader'ı David Prowse hayatını kaybetti Cinsel içerikli videolarını satan genç modelin para kazanma planı mide bulandırdı Bir anda köpürmeye başladı! Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü Eğirdir can çekişiyor Ekranların haşarı çocuğu Şoray Uzun'dan yıllar sonra gelen itiraf! Duyunca çok şaşıracaksınız Koronavirüse yakalanan Hadise'den haber var! Mutfaktan çıkmıyor