Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi - Son Dakika

Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi

20.01.2020 12:59

Bunama hastalığı ile mücadele eden büyükannesinin bakımını üstlenmek için yanına taşınan eski model, yaşlı kadının hesabından 230 bin sterlin çaldı. Büyükannesinin ölümünden sonra da harcamalarına devam eden model kısa süre sonra yakayı ele verdi.

1
Bir dönem modellik yapan Emily Evans-Schreiber hasta büyükannesinin parasına göz dikti. Northamptonshire, Naseby'den 38 yaşındaki Emily Evans-Schreiber, 2018 yılının Ocak ayında büyükannesine bakmak için onun yanına taşındı.
2
Genç model, 95 yaşındaki demans hastası büyükannesinin bakımını üstleniyordu. Bu süreçte ise eski model Emily Evans-Schreiber büyükannesinden aldığı resmi bir izinle onun mali hesaplarına erişim kazandı.
3
Modelin büyükannesine 2014 yılında bunama teşhisi konulmuştu ve Emily Evans'ın yanına taşınmasından kısa bir süre sonra yaşamını yitirdi.

4
Bu erişimin ardından Evans-Schreiber, Nisan 2018 ve Aralık 2018 arasında büyükannesinin hesabından kendi hesabına tam 40 işlem yaptı.
5
Lüks kıyafetler ve aksesuarlar alıp, Los Angeles dahil olmak üzere pek çok yere seyahat eden genç kadının bu gösterişli yaşam tarzı dikkat çekti.
6
Eski model Emily Evans-Schreiber'ın annesi onun işsiz olduğu halde nasıl bu kadar lüks bir yaşam sürdürdüğünü anlamadı ve hem banka hem de polislerle irtibata geçti.
7
Polis, ise büyükannenin banka hesaplarını inceledi. İnceleme sonucunda ise Evans-Schreiber'e faturalar, bakım ve tasarruflar olarak adlandırılan işlemleri keşfetti.

8
Ardından polis Evans-Schreiber'in evini aradı. Aramanın sonucunda tasarımcı ayakkabıları, kıyafetler, el çantaları ve güneş gözlükleri gibi lüks ürünler bulundu. Evans'ın büyük annesinden tam 230 bin sterlin çaldığı belirlendi. Bunun ardından ise Evans-Schreiber parayı aldığını itiraf etti.
9
Northampton Kraliyet Mahkemesi'nde "hırsızlık"tan suçlu bulunan Evans-Schreiber'e dava açıldı. Davanın yargıcı Yargıç Rebecca Crane Evans'ın küçük çocuğunun tek bakıcısı olduğu için ceza kararının zor olduğunu söyledi.
10
Ayrıca Evans-Schreiber'in depresyondan muzdarip olduğunu ve paranın bir kısmının 2018'de Priory Clinic'te alkol bağımlılığı için harcadığını söyledi.
11
Dava sonucunda Yargıç Crane, Evans-Schreiber'i 2 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ancak, 20 ay boyunca bu cezayı erteledi.

12
Yargıç Crane cezayı "İkinci bir şans" olarak nitelendirerek; "Bu mahkemeden ikinci bir şans istemeyin, bu erteleme ile zaten size verilmiş olan şey budur." dedi. Ayrıca Evans-Schreiber'in 150 saat ücretsiz iş çalışması ve altı ay boyunca bir alkol tedavi programına katılması da zorunlu tutuldu.

13
Emily Evans-Schreiber, ünlü model Cara Delevingne'nin eski stilistiydi.
14

Son Dakika Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)
  • gakgoş: YEMEYENİN PARASINI TORUNU YEMİŞ NE OLMUŞ ÖDÜNÇ ALMIŞ ÖLMESEYDİ GERİ VEREBİLİRDİ AMA ÖLMÜŞ ANNESİ AYIP ETMİŞ KISKANÇLIK İŞTE BUDUR ELİNE ALDIĞININ SUYUNU ÇIKAR BEYAAAAAA YOLA DEVAM HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLAÇAK Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Advertisement