Ölen Kızı İçin Plaja Tünel Kazdı - Son Dakika

Ölen Kızı İçin Plaja Tünel Kazdı

30.06.2015 10:22

1
Bir babanın kızına göz yaşartan son armağanı...

2
Hikayeyi duyanlar babanın kızına verdiği son armağını görmek için bölgeye akın ediyor.

3
Yaklaşık 150 yıl önce yaşanan olay hala duyanların tüylerini diken diken ediyor.

4
1870'lı yıllarda Yeni Zellanda'da yaşayan John Cargills isimli adamın kızı bir kazada boğularak hayatını kaybetti.

5
Genç kızın hayattayken en büyük hayali ise kendine ve ailesine özel bir plaj sahibi olmaktı.

6
Adam da kızının ölümünden sonra onun anısına 72 basamaklı bu tüneli yaptı.

7
Tünelin özelliği ise plaja açılan tek yol olması.

8
Plaja gitmenin başka bir yolu yok.

9
El değmemiş bu yer bir babanın kızına son armağanı oldu.

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
BU TÜNELLER GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRÜYOR/ Polisin düzenlediği bir operasyonla yakalanan El Chapo yani Bücür lakaplı Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman'ın evlerinde yapılan araştırmalar polise bile şaşkına düşürdü.

21
El Chapo'nun tünellere giden kapıları banyo küvetlerinin altına yerleştirdiği ortaya çıktı.

22
7 eve bağlanan kanallar tespit edildi. Gizlendiği tüneller sayesinde baskınlardan kurtulan Meksikalı uyuşturucu kralının yakalanmadan birkaç gün önce de polisin elinden yeraltında oluşturduğu bu kanalları kullanarak kurtulduğu ifade edildi.

23
Guzman, 2001 yılında cezaevinden bir çamaşır kamyonuna saklanarak kaçmıştı.

24
Güvenlik güçleri, 13 yıldır onu arıyordu. Guzman'ın en yakın ortağı Ismael ‘El Mayo' Zamba da, kasım ayında ABD‘ye girmeye çalışırken Arizona eyaletinde tutuklanmıştı.

25
Guzman'ın servetinin 1 milyar dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor.

26
Guzman'ın kurduğu uyuşturucu karteli, Kuzey Amerika'dan Avrupa'ya, oradan Avustralya kıtasına kadar uzanıyor.

27
Arizona'da yakalanan uyuşturucu baronu El Chapo'nun polislerin elinden yeraltına yaptığı tüneller sayesinde kurtulduğu tespit edildi.

28
29
ABD ile Meksika sınırı arasında, uyuşturucu kartelleri tarafından kullanılan `süper tünel` görenleri hayrete düşürüyor.

30
Yerin 10 metre altından zigzaklar çizerek ilerleyen tünelin ortaya çıkarılmasının ardından 3 kişi gözaltına alındı. ABD`li yetkililer, bunun, bugüne kadar ortaya çıkarılan "en gelişmiş tünel" olduğunu söyledi.

31
Meksika`nın Tijuana sınır bölgesinden başlayarak, San Diego şehrindeki bir deponun içinde biten tünelde uyuşturucu nakliyatının hızlı ve rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için elektronik raylı bir sistem kurulduğu, tünelin içinin ışıklandırma ve havalandırma sistemlerinin bulunduğu belirtildi.

32
Bu arada operasyonda 100 ton esrar ve 100 kilogram kokain ele geçirildiği ifade edildi. Yetkililer, 2006 yılından bu yana, San Diego`ya uzanan toplam sekiz tünel bulduklarını belirtti.

33
Son yıllarda tünel sayısında artış kaydedildiğini söyledi.

34
Almanya'nın başkenti Berlin'de hafta başı bir banka soygunu gerçekleştirildi. Polis, bankanın kasasına doğrudan kazınan tüneli, gazetecilere gösterdi.

35
Almanya'nın başkenti Berlin'de bir bankanın kasasına doğrudan tünel kazan hırsızlar kasayı boşaltıp kaçmıştı. Alman polisi gazetecilerin tüneli görüntülemesine ilk kez izin verdi.

36
Hırsızların aylarca kazdığı tünelin bir ucu başkent Berlin'in Stiglitz mahallesindeki bir garaja, diğer ucu bir bankanın kasasına çıkıyor.

37
45 metre uzunluğunda ve neredeyse bir insan boyundaki tünelin son derece profesyonelce kazıldığını belirten Alman polisi, tünelin kolonlarla desteklendiğini belirtti. Hırsızları yakalamak için polisin elinde sadece bu robot resim bulunuyor.

38
Delillerin kaybolmaması için basın mensupları tünele sokulmadı.

39
Alman polisi, ""Tünelden parmakizi ve DNA toplamayı sürdürüyoruz. Hırsızların tünelde önemli izler bırakmış oldukları kanaatindeyiz" dedi.

40
Alman polisi, bankadan ne miktarda para çalındığı konusunda ise bir açıklama yapmadı.

41
42
43
44
45
46
MUHTEŞEM AĞAÇ TÜNELLER/ Görülmeye değer ağaçlardan oluşmuş tünel yollar...

47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
SIRRI ÇÖZÜLEMEYEN GİZEMLİ TÜNEL/ Polis gizemli tünellerin sırrını çözmek için yardım istiyor. Kanada'nın Toronto kenti polis departmanı büyük bir spor kompleksi yakınlarında keşfettikleri tünelin kim tarafından, hangi amaçla ve nasıl açıldığını henüz bulabilmiş değil.

67
Çaresiz kalan yetkililer tünel hakkında herhangi bir bilgisi olanları polise bilgi vermeye davet etti.

68
Tünel York City Üniversitesi ve Rexall Spor Merkezi arasında vahşi yaşam korucusu tarafından tesadüfen keşfedildi.

69
Polis Şefi Mark Saunders tünelin 1.8 metre yüksekliğinde, 1 metre genişliğinde ve neredeyse 10 metre uzunluğunda olduğunu açıkladı.

70
Tünelin duvarları ahşapla ve değişik malzemelerle desteklenmiş, ışıklandırılmış ve bir jeneratör ile enerji ihtiyacı karşılanmış.

71
Yetkililer kazma işlemi ve toprağın dikkat çekmeden dışarıya taşınmasının en az 1 haftalık bir sürede yapılabileceğini açıkladı.

72
TERÖR SALDIRISI HAZIRLIĞI MIYDI?/Tünelin Temmuz ayında Pan American Oyunları'na ev sahipliği yapacak olan Rexall Spor Merkezi'ne olan yakınlığı da "acaba bir terör saldırısı hazırlığı mıydı?” sorusunu akıllara getirdi.

73
El Kaide'nin Doğu Afrika kolu olan El Şebab geçtiğimiz haftasonu yayınladığı bir video ile Kanada, ABD ve İngiltere'deki alışveriş merkezlerine saldıracağı yönünde tehditler ileri sürmüştü.

74
Grup daha önce Afrika dışında bir bölgeye saldırmamıştı.

75
Ancak "yalnız kurt” denilen teröristlerin ne zaman nerede ve nasıl saldırılar düzenleyecekleri bilinmediği için, emniyet yetkilileri hiç bir tehdidi göz ardı etmeyeceklerini açıkladı.

76
Dohokhar Tsarnaev isimli terörist 2013 Nisan ayında Boston Maratonu'na yaptığı saldırı sonucunda 3 kişinin hayatını kaybetmesine ve 250 kişinin yaralanmasına neden olmuştu.

77
2010 Temmuz ayında Dünya Kupası'nı izlemek için toplanan Ugandalılara El Şebab tarafından yapılan intihar saldırısında ise 74 kişi hayatını kaybetmiş, en az 70 kişi de yaralanmıştı.

78
Polis tünelleri hafife almadıklarını ve olabilecek en kötü senaryoya göre önlemlerini alacaklarını bildirdi.

79
80
81
82
83

YORUMLAR
500

Son Dakika Ölen Kızı İçin Plaja Tünel Kazdı - Son Dakika


Advertisement