Ölmek Üzere Olan Teknolojiler - Son Dakika

Ölmek Üzere Olan Teknolojiler

28.06.2011 18:18

1
Teknolojinin hızına yetişmek her geçen gün daha da zorlaşıyor. Bu durum yeni icatların da kısa sürede eskiyip kullanım dışı kalmasıyla sonuçlanıyor. 20 yıl önce birer mucize gibi gelen teknolojilere şimdi elini süren dahi yok. Bu hızın geldiği nokta birkaç yıl önce hayatımıza girmiş teknolojileri bile kısa zamanda devre dışı bırakacak gibi görünüyor. İşte pek yakında birer hatıra olacak teknolojiler...
2
Dijital fotoğraf makineleri, cep telefonlarına hapsolmaktan kurtulamayacak gibi görünüyor...
3
Klasik anahtarlar yerlerini kartlı sistemlere bırakıyor.
4
E-reader'lar yani elektronik kitap okuyucular cep telefonları ve iPad gibi ürünlerin içine mahkum olmak üzere...
5
MP3 çalarlar cep telefonlarının bir parçası haline geldi.
6
CD, DVD, Blu-ray gibi depolama ürünleri taşınabilir sabit diskler ve kendinden hafızalı cep telefonları sayesinde gittikçe anlamsızlaşıyor.
7
Dokunmatik ekran teknolojisinin gerçekleştirdiği atılım klavye ve mouse'un cenaze töreninin yakında olacağını gösteriyor.
8
Kablolar, routerlar, switchler... Kablosuz ağın yaygınlaşmasıyla birlikte ayak altından çekilecek gibi görünüyor.
9
TV'ler oturma odamızda olmaya devam edecek. Ancak bir farkla... Artık internetle etkileşimli, izle-öde sistemiyle çalışan, istediğiniz programı istediğiniz saatte izlemenizi sağlayacak sistemlerle entegre televizyonlar, yadigarların yerini alacak. Analog yayın işlevini kaybetmeye çok yakın...
10
Ahizeli telefonlar, analog hatlar, hatta dijital hatlar yolun sonuna gelmiş gibi görünüyor. 30 yaşın altı bu telefonu neredeyse hiç kullanmamış. Ahizeler ise şimdilik cep telefonlarına takılan aparatlar olarak yaşamaya devam edecek gibi.
11
Faks hala resmi yazışmalarda işe yarasa da bu durumun pek de uzun olmayacağı aşikar.
12
Gazeteler... İnternetle birlikte yok olacağı öngörülerinde bulunulan gazeteler direnmeye devam ediyor. Ancak ufukta kağıda basılı gazetelerin yerlerini tamamen elektronik gazetelere bırakması kaçınılmaz görünüyor.

YORUMLAR
500

Son Dakika Ölmek Üzere Olan Teknolojiler - Son Dakika


Advertisement