Ölü Fotoğrafları Başına Bela Oldu! - Son Dakika

Ölü Fotoğrafları Başına Bela Oldu!

11.05.2012 10:07

1
Avusturya'da bir proje için ölü taklidi yaparak fotoğraf çektiren sanatçının fotoğrafları Interpol'e kadar uzanacak cinayet soruşturmasının başlamasına neden oldu.
2
Avusturya'nın Viyana kentinde güvenlik güçleri Interpol'ün de karıştığı bir cinayeti çözmek için iş başı yaptı.
3
Ellerindeki fotoğraflarda gözüken ölü kadını araştıran polis karelerin "ölüm" temalı bir proje için çalışan bir sanatçıya ait olduğundan habersizdi.
4
Konsept sanatçısı Sigrid Fleckseder ortağı Christian Thomas ile birlikte "Ölümün 4 Mevsimi" adlı bir proje hazırladı. Çalışma için kendisine rayların üzerinde yatan bir ceset görünümü veren Fleckseder ortağıyla birlikte çektiği kareleri basılması için fotoğrafçıya gönderdi.
5
Fotoğrafı basan çalışanlar gördükleri karşısında ne yapacağını bilemeyerek Almanya'daki merkezlerine haber verdi. Fotoğrafları inceleyen merkez çalışanları ise durumu Interpol'e bildirdi.
6
"Cinayeti" araştıran dedektifler Fotoğrafların gönderildiği adrese giderek ipuçları toplamayı planlarken karşılarında Fleckseder'i buldular.
7
Durum anlaşılınca herkes rahat bir nefes aldı. Fleckseder konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
8
"Kimin daha çok şaşırdığını bilemiyorum. Karşımda Interpol'ü gören ben mi? yoksa yaşayan bir cesetle karşılaşan onlar mı?"
9

YORUMLAR
500

Son Dakika Ölü Fotoğrafları Başına Bela Oldu! - Son Dakika


Advertisement