Ölü geyiğin midesinden çıkanlar ağızları açık bıraktı! - Son Dakika

Ölü geyiğin midesinden çıkanlar ağızları açık bıraktı!

17 gün önce

Tayland'ın Nan eyaletinin kuzeyindeki Khun Sathan Milli Parkı'nda ölü bulunan vahşi bir geyiğin midesinden çıkanlar pes dedirtti.

1
Tayland'ta Khun Sathan Milli Parkı'nda 200 kiloluk geyik ölü halde bulundu. Birkaç gün önce öldüğü düşünülen geyiğin midesinden 7 kilo çöp çıkartıldı.

Yapılan incelemede, geyiğin midesinde kahve paketi ve erkek iç çamaşırı bulundu. Yetkililer, 10 yaşında ve 200 kilogram ağırlığındaki geyiğin gastrointestinal tıkanma ve ilerleyen yaşı sebebiyle ölmüş olabileceğini belirtildi.

2
Milli Park Müdürü Kriengsak Thanomphan, insanların neden olduğu hayvan ölümlerine dikkati çekerek "Kısa, orta ve uzun vadede plastik atıklarla ilgili önlem almalıyız." çağrısında bulundu. İlk önlem olarak bölge halkının parktaki çöpleri temizleyebileceğini belirten Kriengsak, orta vadede park yönetiminin atık politikası benimsemesi ve uzun vadede park ziyaretçilerine eğitici bilgilendirme yapılması gerektiğini söyledi.
3
UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan parktaki plastik atıklar, ilk olarak geçen yıl aralıkta bir filin dışkısında plastik bulunmasıyla gündeme gelmişti.

Yaklaşık 3 ay önce de ülkenin en büyük milli parkında midesinde 3 kilogram plastik atık bulunan geyik ölü bulunmuştu. "Plastik kirliliğiyle mücadele" çalışmaları kapsamında, Haziran 2018'de ülkedeki 154 milli parkta, plastik poşet ve strafor kullanımı yasaklanmıştı. Tayland hükümeti, bu ay başında tek kullanımlık plastiklerin yasaklanmasına yönelik karar almıştı.

Haber Yayın Tarihi: 26.11.2019 03:07 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Çöpçatan sitesinde tanıştığı genci cinsel ilişki oyuncağıyla boğarak öldürdü! 24 yaşında emekli oldu! Genç adamın büyük sırrı ortaya çıktı Bu işi yaparak 300 bin dolar kazanıyorlar! İşte dünyanın en ilginç meslekleri Hababam Sınıfı Uyanıyor'daki kaçış planı krokisinin sırrı ortaya çıktı! Fenomen güzelden ilginç yardım kampanyası! Çırılçıplak soyunup 24 saat canlı yayın yaptı