Son Dakika Haberleri: Ölümle ilgili tüyler ürperten araştırma! Ölüler çürürken hareket edebiliyor

Ölümle ilgili tüyler ürperten araştırma! Ölüler çürürken hareket edebiliyor

26 gün önce

Avustralya'da, ölen insanların mezarda çürürken hareket edip etmediğine dair yapılan araştırmanın sonucu tüyler ürpetti.

1
Avustralya Tafonomi Deneysel Araştırma Tesisi'nde, ölü bedenlerin kuruduğu ve çürürken uzuvların hareket ettiği ortaya konuldu.
2
Newsweek'in haberine göre; araştırmacılar, ölü bedenlerin nasıl hareket ettiğini incelemek için hızlandırılmış kameralar kurdular. Kameralar, 30 dakikalık aralıklarla kayıt yaptı ve bedenlerin önemli ölçüde hareket ettiği kanıtlandı.
3
Araştırma sonuçlarına göre; ölümün üzerinden bir yıldan uzun süre geçse bile, bedenler hareket edebiliyor.
4
Araştırmacı Alyson Wilson, özellikle kolların önemli ölçüde hareket ettiğini söyledi.
5
Newcastle Üniversitesi'nden adli tıp antropologu Dr. Xanthe Mallett ise "Ölünün ne kadar hareketli olduğunu görmek bence insanları şaşırtacak, ben gördüğümde hayretler içinde kaldım. Hele de kolların bu kadar çok oynamasına ağzım açık kaldı" diyerek araştırma sonucundan duyduğu heyecanı anlattı.
6
Wilson ve Mallett, söz konusu bulguların polis ve özellikle de suç mahalli soruşturmacıları için önemli olduğunu kaydetti. Cesedin ölüm anındaki pozisyonunu her zaman koruduğu düşünülüyordu ancak bu çalışma, kalıplaşmış birçok doğruyu yerle bir etti.Haber Yayın Tarihi: 18.09.2019 11:36 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Tosun bebek görenleri şoke etti! ''Sumo güreşçisi gibi!'' Ağızları açık bırakan olay! Yıllardır aradığı ablası kapı komşusu çıktı Bu adada sadece 9 kişi yaşıyor! Bakın nasıl geçiniyorlar 'Uyuyan Güzel' masalı gerçek oldu! 20 yaşındaki genç kız 8 ay boyunca aralıksız uyudu Hande Erçel'in hamile ablasıyla verdiği pozlar Instagram'ı yıktı geçti!