Ölümle ilgili tüyler ürperten araştırma! Ölüler çürürken hareket edebiliyor - Son Dakika

Ölümle ilgili tüyler ürperten araştırma! Ölüler çürürken hareket edebiliyor

18.09.2019 11:36

Avustralya'da, ölen insanların mezarda çürürken hareket edip etmediğine dair yapılan araştırmanın sonucu tüyler ürpetti.

1
Avustralya Tafonomi Deneysel Araştırma Tesisi'nde, ölü bedenlerin kuruduğu ve çürürken uzuvların hareket ettiği ortaya konuldu.
2
Newsweek'in haberine göre; araştırmacılar, ölü bedenlerin nasıl hareket ettiğini incelemek için hızlandırılmış kameralar kurdular. Kameralar, 30 dakikalık aralıklarla kayıt yaptı ve bedenlerin önemli ölçüde hareket ettiği kanıtlandı.
3
Araştırma sonuçlarına göre; ölümün üzerinden bir yıldan uzun süre geçse bile, bedenler hareket edebiliyor.
4
Araştırmacı Alyson Wilson, özellikle kolların önemli ölçüde hareket ettiğini söyledi.
5
Newcastle Üniversitesi'nden adli tıp antropologu Dr. Xanthe Mallett ise "Ölünün ne kadar hareketli olduğunu görmek bence insanları şaşırtacak, ben gördüğümde hayretler içinde kaldım. Hele de kolların bu kadar çok oynamasına ağzım açık kaldı" diyerek araştırma sonucundan duyduğu heyecanı anlattı.
6
Wilson ve Mallett, söz konusu bulguların polis ve özellikle de suç mahalli soruşturmacıları için önemli olduğunu kaydetti. Cesedin ölüm anındaki pozisyonunu her zaman koruduğu düşünülüyordu ancak bu çalışma, kalıplaşmış birçok doğruyu yerle bir etti.

Son Dakika Ölümle ilgili tüyler ürperten araştırma! Ölüler çürürken hareket edebiliyor - Son Dakika


YORUMLAR (7)
  • Tabiat kanunu: Normaldir çürüme gerçekleşiyor ve bir ton reaksiyon var normal bir şey.Tamamen biyolojik birşey hayvan nasılsa insanda aynı şekilde oluyor hayvan ölülerine bakın insanda aynıdır farkı yok. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • ayyildiz: Yani Mezarda topragin altinda eziyet. Yakilsak bir anlik eziyete gerek kalmaz. Fakat bizim Müslümanlikta yakilmak günahmis. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • ilginç: sen yaktır kendini tutanmı var eziyet oldugunu nasıl anladın beyin yok bilinç yok neyi hissedecek neyle hissedecek 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement