Ölüm Evi - Son Dakika

Ölüm Evi

05.03.2009 23:53

1
Sivas'ta düzenlenen organize suç örgütü operasyonu kapsamında tutuklanan örgütün elebaşının çiftlik evinin bulunduğu arazide iş makinesiyle yapılan kazı çalışmalarında, 2 adet bıçak, diş ve kemik parçaları ile çok miktarda kadın elbisesi bulundu
2
Operasyon kapsamında tutuklanan Rıza Ö'nün Karşıyaka Mahallesi eski Kayseri yolu üzerindeki 2 katlı çiftlik evinde polis ekiplerince sabah saatlerinde başlatılan arama çalışmaları, gün boyu devam etti.

3
Ekipler, evin içini detaylı aradı. Narkotik dedektör köpeğinin de kullanıldığı çalışmalar sırasında, bir iş makinesi de evin bahçesini ve çevresini kazdı.

4
Bahçedeki kazı çalışmaları sonucu, birisi kadın atletine sarılmış toprağa gömülü 2 adet bıçak bulundu. Daha sonra evin yanındaki arazide iş makinesi yardımıyla yapılan kazı çalışmasında, toprak altından kemik ve diş parçaları ile çok miktarda kadın elbisesi çıkarıldı
5
Kadın elbiselerinden birinin ön yüzünde bıçak ve mermi izine benzer delik parçaları olduğu ve elbisede kan lekelerinin bulunduğu öğrenildi. Bazı elbise parçalarının da yakılmış olduğu belirlendi.

6
Bulunanların olay yeri inceleme ekiplerince muhafaza altına alındığı, detaylı araştırılmak üzere Adli Tıp Kurumuna gönderileceği bildirildi.

7
Kazı çalışmalarının tamamlandığı, gerek görülmesi halinde adli makamlardan izin alındıktan sonra yeniden bölgede çalışma yapılabileceği kaydedildi.

8
Sivas Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, 25 Şubatta il merkezi ve Şarkışla ilçesi ile İstanbul, Ankara, Kayseri ve Adana'da “Tozpembe” adıyla düzenlenen operasyon kapsamında 32 kişi gözaltına alınmış, zanlılar Rıza Ö, eşi Yasemin Ö. ve kardeşi Şükrü Ö. ile Cenk D, Akay U, Akif E, Ersoy Ö, Atilla E, Salih G, Turgut T, Şevki K. ve Murat E. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

YORUMLAR
500

Son Dakika Ölüm Evi - Son Dakika


Advertisement