Ölüm Göz Göre Göre Geldi - Son Dakika

Ölüm Göz Göre Göre Geldi

01.09.2010 13:19

1
Yozgat Belediyesinin yaz aylarında şebeke suyunun azalması durumunda takviye olarak kullandığı Kirazlı Göletine bellerine plastik bidon bağlayıp suya giren 4 çocuktan kaybolan 2'sinin cesedi sabaha karşı bulundu. Dün öğleden sonra yaşanan boğulma olayı, Sudan çıkmayı başaran 2 çocuğun ailelerine durumu bildirmeleri üzerine ortaya çıktı.
2
Aileleri, iftar saatinde evine dönmeyen çocuklarını aramaya başladı. Olay yerine gelen polis, sivil savunma, itfaiye ve sağlık ekipleri, bölgede yaptıkları aramada kaybolduğu ileri sürülen 2 çocuğun izine rastlayamadı. Bunun üzerine çocukların evlerine dönüp dönmemeleri durumu araştırıldı ve kurtulan çocukların ifadeleri doğrultusunda araştırmalar yapıldı.
3
Çocuklardan, Abdulkerim Sağdıç (12) ve Mehmet Uçar'ın (12) suda kayboldukları tespit edildi. Ancak cesetler bulunamadığı için aileler çocuklarının her an dönecekler umuduyla bekleyişlerini sürdürdü. İki çocuğun suda kaybolduğu tespit edildikten sonra Ankara'da profesyonel dalgıçlar istendi. Gece Yozgat'a ulaşan dalgıç ekibi, sabaha karşı 2 çocuğun cesedine ulaştı..
4
Doğan Haber Ajansı, 16 Ağustos tarihindeki haberi ile Yozgat'ta pet şişeleri beline bağlayıp can simidi yapan çocukların tehlikeye aldırmadan içme suyu göletlerinde yüzerek serinlemeye çalışmasını görüntüleyip, olası boğulma olaylarına karşı tedbir alınması konusuna dikkat çekmişti.
5
Bugün 12 yaşındaki iki çocuk aynı bölgede hayatını kaybetmesi büyük üzüntüye neden oldu. Yozgat'ta 15 gün önce yasaklara ve uyarılara aldırmayan çocuklar, tutundukları su bidonlarını can simidi olarak kullanıp gölette yüzerken; zabıta ekipleri tarafından bölgeden uzaklaştırılmışlardı.
6
15 gün önce ailelerine 'balık tutmaya gidiyoruz' diye izin aldıklarını belirten 10-12 yaşlarındaki çocuklar, boğulma tehlikesi yaşamamıştı. Ancak uyarıların dikkate alınmadığı ve tedbirlerin yetersiz kaldığı Yozgat'ta bugün yaşanan boğulma olayı ile iki aile 12 yaşlarındaki iki çocuğunu kaybedince göz yaşı döktü.
7
8
9
10

Son Dakika Ölüm Göz Göre Göre Geldi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı