Son Dakika Haberleri: Ölüm Tehlikesiyle Burun Buruna Yolculuk Yapıyorlar

Ölüm Tehlikesiyle Burun Buruna Yolculuk Yapıyorlar

3 yıl önce

1

Batı Afrika ülkesi Moritanya'nın kuzeyindeki şehir Zouerate'den başlayarak 14 saat boyunca yolculuk yapan 3 kilometre uzunluğundaki tren, yolculuk sırasında terör saldırılarından, ıssız bucaksız çöllere kadar birçok tehlikenin içinden geçiyor.

2
Batı Afrika ülkesi Moritanya'nın Nouadhibou kentinden başlayıp Sahra çölünden geçen dünyanın en uzun yolunu kat eden tren tehlikelerle dolu. Eskiden Fransa sömürgesi olan bu Mağrip ülkesi Moritanya bir zamanlar tuz, altın ve köle ticaretinin merkeziydi. Dünyanın en fakir ülkelerinden olan burada terörist saldırlardan dolayı artık turistler de gelmemeye başladı.


3
3 kilometre uzunluğundaki trenin yolculuğu Zouerate'den başlayıp Nouadhibou limanında sona erer. Fotoğrafçı Michael Huniewicz bu tehlikeli yolculuğa tanıklık etti. Dünyanın en sıcak çölü olan Büyük Sahra Çölü'den geçen tren 700 kilometrelik yolu 14 saatte geçerken Michael bu yolculuk esnasında birçok illegal olaya da şahitlik etti.
4
Moritanya'nın kuzeyinde, çölün ortasında bir şehir: Zouerate. Ülkenin dört bir yanından iş arayan kimseler şehre akın ediyor. Çünkü buradaki demir madeni Moritanya ekonomisinin kalbi. Moritanya Milli Madencilik Sanayii Kurumu (SNIM) çalışanları, madenleriyle gurur duyuyor. Çıkarılan demir cevherini kıyı bölgesine taşıyan tren, iki kilometre uzunluğuyla dünyanın en uzun taşıma hatları arasında yer alıyor. SNIM, 2014 yılında da geçtiğimiz yıl olduğu gibi 13 milyon ton demir cevheri üretmeyi hedefliyor.
5

Maden alanındaki demirleri kırmaya yarayan iş makinesi...

6

Guelb maden sahası...

7

Nakliye treni Guelb maden alanından toplanan cevherleri taşıyor.

8

Şirket işçisi, çıkarılan madenlerin tren vagonlarına yüklenmesine refakat ediyor.

9

Bir adam demir cevheriyle ünlü Zouerate'de evinin duvarından atlıyor.

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26


Haber Yayın Tarihi: 05.10.2016 02:04 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü yıldız yüz gerdirme sonrası çekilen fotoğraflarıyla korkuttu Deprem kahini Türkiye'yi uyardı: 14-18 Ağustos'a dikkat! Burası Eminönü! Sağanak, alt geçiti yerle bir etti! Erkekleri domuza çevirip koleksiyon yapan büyücünün adası bulundu Aşk Adası'yla fenomen olmuştu, sokak ortasında uygunsuz görüntülendi