Ölümcül Nöbetleri Hıçkırık Sandı - Son Dakika

Ölümcül Nöbetleri Hıçkırık Sandı

3 yıl önce

Nöbet geçiren hamile kadın, hıçkırık tuttuğunu zannetti ancak acilen ambulans çağıran eşi sayesinde ölümden döndü.

1
36 haftalık hamile kadın, şiddetli sarsıntılar geçirmeye başlayınca hıçkırık tuttuğunu zannetti. Ancak eşi, durumun ciddiyetinin farkına vardı ve acilen ambulans çağırdı. Bu hareket annenin ve bebeğin hayatını kurtardı.

2
22 yaşındaki Llyrus Baptista'nın hamileliğinin ilk ayları mükemmel ilerledi. Hiçbir sorun yoktu, bir kızlarının olacağını öğrendiler. Ancak bir gecede her şey değişti.

3
Dört gün üst üste yoğun bir şekilde çalıştıktan sonra vücudundaki ağrılar ve yorgunlukla kendini yatağa atan Llyrus'un kalçalarında dayanılmaz bir ağrı vardı. Eşinin yaptığı masajdan zar zor uyuyan kadın bir anda şiddetli bir şekilde sarsılmaya başladı.

4
İlk başta hıçkırık olduğunu düşünen Llyrus bir süre sonra konuşamaz hale geldi. Eşi nöbet geçirdiğini anlayınca akıllı davranarak ambulansı aradı. Ambulansta verilen ilaçlarla nöbetler hafifledi.

5
Llyrus sonraki iki saatte hastanede bilinçsiz bir şekilde yatarken doktorlar doğuma hazırlanıyordu. Genç kadına halk arasında gebelik zehirlenmesi olarak bilinen eklampsi teşhisi konuldu. Doğum bir an önce gerçekleşmezse anne, nöbet geçirerek ölebilirdi.

6
Acil sezaryenle Nicaea isimli bebek dünyaya geldi. Anne ve bebeği dört gün hastanede kaldıktan sonra evlerine döndüler. Nicaea şimdi 6 aylık sağlıklı bir bebek.

7
Eklampsi nedir?
Eklampsi nedir?
Eklampsi hamilelerde genellikle 20. haftadan sonra veya doğumdan hemen sonra görülen nöbettir. Nöbet sırasında annenin kolları, bacakları, boynu ve çenesi kontrolsüz bir şekilde seğirmeye başlar. Nöbetlerin ciddiyetine göre bazı kişilerde kalıcı bir engel veya beyin hasarı oluşabilir.

8
Eklampsi geçiren 50 kadından birisi hayatını kaybederken anne karnındaki bebeklerin 14'te biri nöbet sırasında boğuluyor. Eklampsinin başlıca semptomları:


-Ayaklarda, bileklerde, yüzde ve ellerde şişlik,

-Şiddetli baş ağrıları,

-Görme problemleri,

-Kaburgaların altında ağrı.

9
Bu problemlerden herhangi birini yaşıyorsanız acilen hastaneye gitmelisiniz.


Haber Yayın Tarihi: 06.04.2017 10:41 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bilim insanları ineklerin kendi aralarında konuştuklarını ileri sürdü Hülya Avşar, eski eşi Kaya Çilingiroğlu'ndan makas aldı! Alman kurduyla fotoğraf çekilmek isteyen genç kız, bu pozdan 1 dakika sonra felaketi yaşadı! 20 yaşındaki eşcinsel kıza sokak ortasında saldırı! Kanlar içinde kaldı Hayatından şüphe edilen 63 yaşındaki adamın cesedi evindeki çöp yığınının içinden çıktı!

Son Dakika Haberleri