Son Dakika Haberleri: Ölüme Meydan Okuyorlar

Ölüme Meydan Okuyorlar

7 yıl önce

1
Trenle yolculuk deyince akıllara vagonların üzeri pek gelmez ama Mısır'da durum biraz farklı. Geçtiğimiz günlerde 20 kişinin hayatını kaybettiği son tren kazası ülkedeki 'trenle seyahat' gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.
2
Mısır Ulaştırma Bakanlığı'na göre ülkede yılda ortalama 550 tren kazası yaşanıyor. Bu kazalarda her yıl ortalama 265 kişi ya hayatını kaybediyor, ya da yaralanıyor.
3
Tren kazalarının sebebi olarak, bakımsızlık, teknik eksiklikler, fazla yük ve insan hataları gösterilirken yolcuların da hayatlarını hiçe sayan davranışları dikkati çekiyor.


4
Bakanlığa göre Mısır'daki toplam 5 bin 500 kilometrelik demir yolunun sadece 563 kilometresinde elektronik sinyalizasyon var.
5
Mısır Ulaştırma Bakanlığı, geçen haftalarda aldığı bir karar ile tren yolu geçitlerine bin 300 kadar elektrikli bariyer yapmayı kararlaştırmıştı.


6
Mısır Ulaştırma Bakanlığı'na göre ülkede yılda ortalama 550 tren kazası yaşanıyor. Bu kazalarda her yıl ortalama 265 kişi ya hayatını kaybediyor, ya da yaralanıyor.Haber Yayın Tarihi: 22.01.2013 07:37 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Canan Karatay o besini öve öve bitiremedi: Altından daha kıymetli, anne sütü gibi! Başı çok büyük dertte! Fotoğrafını görünce sakın üzerine tıklamayın Ateşli oyuncudan olay itiraf: Bir grup erkek tarafından cinselleştirildim! Cristiano Ronaldo'nun eski sevgilisine çıplak fotoğraf şoku! Topa tuttular Meraklı Köfteci'nin Fatma'sı Gölgen Bengü'ye, bir de şimdi bakın! Mesleğini duyan kulaklarına inanamıyor