Ölümsüzlük Bitkisi: Reishi mantarı - Son Dakika

Ölümsüzlük Bitkisi: Reishi mantarı

04.06.2016 09:26

1
'Ölümsüzlük mantarı' olarak da bilinen kırmızı reishi mantarı geleneksel Çin ve Japon tıbbında yaklaşık 2000 yılı aşkın süredir kullanılan en eski mantar türüdür.

2
Alternatif tıpta "Ölümsüzlük Mantarı" olarak da bilinen "Reishi Mantarı" kanser hastalıklarına ve ebola virüsüne karşı koruyucu özelliğe sahip.

3
Reishi mantarı odunsu yapısı nedeni ile hazmı mümkün olmadığından yenebilen mantarlardan değildir.

4
Acı ve buruk tadı yüzünden genellikle taze veya kurutulmuş olarak toz haline getirilir ve suda çözdürülerek, içeriğindeki yararlı maddelerin suya geçmesi sağlanarak tüketilmektedir.

5
Sadece Kırmızı Reishi mantarında bulunan ve mantara acı-buruk tadı veren triterpenlerin (ganoderik asitler), bu mantarı özel kılan önemli bir özelliktir.

6
Ayrıca içeriğinde germanyum, lanostan, sterol, adenosin, canthaxanthin, pantothenic asit, lucidenik ve lineloik asitler gibi bioaktif maddeler bulunur.

7
C vitamini (taze sebze ve meyveler) ile birlikte tüketildiğinde içeriğinde bulunan maddelerin vücudumuzdaki emilimi daha da kolaylaşmaktadır.

8
Reishi Mantarının Faydaları/

Yapılan çalışmalar, sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek için Reishi mantarının koruyucu olarak kullanılabileceğini göstermektedir.

9
Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bulunmaktadır.

10
Yüksek tansiyon,kolesterol, diyabet gibi problemlerle savaşmaya yardımcıdır.

11
Kan dolaşımını düzenleyerek, kalp-damar hastalıklarına karşı koruyucudur.

12
Toksinleri vücuttan atmaya yardımcıdır.

13
Meme, prostat, akciğer kanseri başta olmak üzere kanser türlerine karşı koruyucu etki gösterir.

14
Kandaki oksijen miktarının artmasına yardımcı olur ve böylece cilt üzerinde de iyileştirici etkiler gösterir.

15
Düzenli kullanımda streste azalma ve uyku düzeninde düzelmeler görülür.

16
Anti-aging etki göstererek hücreleri yeniler.

17
Reishi Mantarı Nasıl Kullanılır?/

Reishi mantarının, çay veya katkısız hazır sıvı ekstrakt olarak tercih edilmesi daha uygundur.

18
Çay olarak tercih edilecekse; kurutulmuş ve dilimlenmiş Reishi mantarının cam kapta yaklaşık 2 saat kadar kaynatılır, elde edilen çayın etkisini kaybetmemesi için de hemen içilmesi önerilir.

19
Kimler Kullanmamalı?/

Bazı hassas bünyelerde, Reishi mantarı tüketildikten sonra 1-2 gün sürebilen hafif mide bulantısı, baş dönmesi, eklem ağrısı ve deri döküntüsü gibi semptomlar görülebilir.

20
Mantar alerjisi olanların, hemofili hastalarının, kanı sulandırma etkisi nedeniyle ameliyat öncesi ve sonrasında 1 hafta süreyle kullanması önerilmez. 10 yaş altındaki çocuklar, hamile ve emziren kadınlar doktorlarının bilgisi dahilinde kullanmalıdır.

Son Dakika Ölümsüzlük Bitkisi: Reishi mantarı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Çöpçatanlık sitesinde tanıştığı adamı fantezi yalanıyla kandırıp cinsel oyuncakla boğarak öldürdü Sahneye şeffaf kıyafetle çıkan şarkıcı Noah Cyrus isyan etti: Bacak aramı sansürlediğiniz için teşekkürler 638 yıldır dönüyor! Yıldırım'ın asırlara meydan okuyan emanetini görenler hayrete düşüyor İtalya'nın yasaklı cinsel ilişki adası, karanlık tarihi ile ürkütüyor Küçük kıza cinsel istismarda bulunup öldüren caniyi halk maket bıçağı ile delik deşik etti