Onlar Efsane - Son Dakika

Onlar Efsane

10.04.2008 15:51

Onlar Futbola Yön Veren Adamlar.

1
Futbol Dünya'da Milyonlarca İnsanı peşinden Sürüklüyor.

Bu Fotogaleride, En az yüz yıldır Var olan Bu Oyuna Yön Veren Kişileri Tanıyacaksınız.

2
Genellikle 5 nolu Formayı Giyen Alman Oyuncu Bechenbauer, Modern Anlamda İlk Ön Liberolardan Biridir. Dünya Kupasını Ve Şampiyonlar Ligini Takım Kaptanı Olarak Kazanan Tek Futbolcudur.
3
Almanya'da Düzenlenen 2006 Dünya Kupası Organizasyon Komitesinin Başkanlığını yapan Franz, Halen Bayern Münih Kulübü Başkanıdır.
4
Platini 1984'te Fransa Milli Takımıyla Dünya Kupasını Kazanırken Kendisi de Turnuvanın en İyi Oyuncusu Ve Gol Kralı Oldu.
5
Fransız Teknik Directör Ve oyuncu Şu an Fransa Futbol Federasyonu ve Uefa Başkanlığı Görevlerini Yürütmektedir.
6
Arantes do Nascimento, 23 Ekim 1940'da Brazilya'nın Minas Gerais eyaletine bağlı Três Corações köyünde doğdu. Aile tarafından Dico takma adıyla çağrılırken futbolcu arkadaşları tarafından da Pele takma adı verildi.
7
11 yaşında keşfedilene kadar ayakkabı parlatıyordu. 4 yıl sonra onu keşfeden De Brito, Pele'yi Sao Paulo'ya getirdi ve Santos'un yöneticilerine 'bu çocuk dünyanın en iyi futbolcusu olacak' dedi. Sonraki sezonda Pele, ligin yıldız oyuncusu olunca bu sözün doğruluğunu ispatlamış oldu.
8
Maradona'dan sonra Dünya'nın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu olarak gösterilmektedir. 3 kere Dünya Kupası kazanan kadroda yer almıştır. İlk dünya şampiyonluğunu 1958 yılında tattı. Futbolculuk kariyerinde 1281 gol atarak kırılması çok güç olan bir rekora imza atmıştır
9
Nijerya'da Pele'nin futbolunu izlemek için biafra ile yapılan savaşta 2 günlük ateşkes ilan edilmiştir
10
Maradona,. Gelmiş geçmiş en iyi futbolcular arasında yer alır. Kulüp takımlarında 588 maçta 311 gol atmıştır. Arjantin Millî Takımında ise 91 maçta 34 gol kaydetmiştir.Napoli'yi şampiyon yapıp Napoli taraftarı tarafından bir efsane olarak hatırlanı
11
1986 Dünya Kupası'nda İngiltere'ye elle attığı gol ve bu gol için yaptığı, 'O el, Tanrı'nın eliydi.' yorumu çok tartışılmıştır. Aynı maçta attığı, kendi yarı sahasından kale önüne kadar, kaleci dahil tam 8 oyuncuyu çalımlayarak attığı gol de unutulmazlar arasındadır ve Asrın Golü seçilmiştir. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusudur.
12
1994 Amerika'da doping kullandığının ortaya çıkmasıyla futbol hayatını bitirmiştir.Bu olaydan sonra Maradona madde bağımlılığına büyük bir savaş açmıştır.
13
Faruk Süren, Türkiye'nin en eski ticaret adamlarından Fuat Süren'in oğludur. Galatasaray yönetiminde ilki 1984'de olmak üzere toplam altı dönem yöneticilik yapmıştır.[2] Dört dönem başkan yardımcısı olarak yer almıştır. Galatasaray yönetim kurullarında özellikle basketbol şubesiyle ilgilenmiş ve başarılı sonuçlar almıştır.[3] 16 Mart 1996 tarihinde yapılan genel kurulda başkanlı Alp Yalman'dan devralmıştır. 1998 ve 2000'de yapılan genel kurullarda da tekrar başkan seçilmişti
14
Başkanlık döneminde, Fatih Terim'i tam yetkiyle futbol takımının başına getirmiştir. 4 yıl süresince büyük başarılar elde edilmiştir.
15
Galatasaray tarihinin en başarılı başkanıdır. 5.5 yıllık süreçte Galatasaray 14 kupa kazanmıştır. Dört defa üst üste Türkiye Ligi şampiyonluğu, üç defa Türkiye Kupası, üç TSYD Kupası, iki Cumhurbaşkanlığı Kupası, bir UEFA Kupası ve bir Süper Kupa şampiyonluğu bu döneme sığmıştır.[5]
16
Abramoviç, Mütavazı Bir satıyken Basamakları hızlı Tırmandı.Petrol ile Zengin oldu.Ve Dünyanın En Prestijli Ligi Premiere Lige El Attı. Roman, Chelsea Kulubünü Satın Aldı Ve Astronomik Tranfer Bütçeleri Ayırdı. Bazıları Onun Kara Prasını Futbola Girdiğini Düşünüyor.
17
Takımı Portekizli Çalıştırıcı Moriho İle 2 Yıl Üstüste Ligde Şampiyon Oldu Ve Kadrosuna Sayısız Oyuncu Kazandırdı. Chelsea, Son Olarak Şampiyonlar Liginde Temsilcimiz Fenerbahçe'yi Eleyerek Yeri Finale Kald. Abrabomiç Bu büyük Kupayı Çok İstiyor.
18
Laporta, Barcelona'ya Başkan Olduğunda Büyük Hedefler Koydu. Vaadlerinden Biri Milli Kalecimiz Rüştüyü Transfer Etmekti.Ancak Rüştü Başarılı Olamadı.
19
Laporta, 'Bağımsız Bir Katalonya'da Barcelona Başkanı Olmak İsterdim' diyor. Barcelona Onun Başkanlığında Ligde Avrupa'da Şampiyonluk Yaşadı.
20
Ali Şen, Kimilerine Efsane Başkan Kimilerine Göre Provakatör. İki Dönem Fenerbahçe Başkanlığı Yapmış Şen'i Sevmeyen Çoktur.
21
1981-83 ve 1994-98 Yıllarında F.Bahçe Başkanlığı Yaptı. Türk Futbolu Üzerinde Her Zaman Söz Sahibidir. Başkanlığı Döneminde F.Bahçe, Başarılar Yaşadı.

Son Dakika Onlar Efsane - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor