Operasyon İçin Kim Ne Dedi? - Son Dakika

Operasyon İçin Kim Ne Dedi?

22.07.2014 15:10

1
İstanbul polisinin gece yarısı başlattığı, günün ilk ışıklarında da süren operasyonlarda aralarında İstanbul Emniyetinin üst düzey kadrosunda görev yapmış eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltılara emekli emniyet mensuplarından siyasilere kadar birçok kişi tepki gösterdi. İşte gözaltılara tepki gösteren isimler...

2
İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür: "Vatan aşığı, milletine hizmetkâr aslanlara da Kadir gecesini aradığımız şu günlerde sahur vaktinin gölgesi yakışırdı."

3
İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay:"IŞİD'e ve İsrail'e karşı parmağını oynatacak takati kalmayanlar, bu gece sahur vakti yolsuzluk operasyonlarına savcıların emri gereğince katılmış bulunan emniyet mensuplarına karşı bir kara harekâtı düzenledi."

4
İstanbul eski Mali Şube Müdürü Yakub Saygılı: "Mesele ahlaksızlığa karşı ahlakı savunmaktır. Havuzcular henüz gözaltında değilim. Birazdan ev aramasından canlı yayına beklerim."

5
Emekli Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer: "Şu mübarek Ramazan'da bu zulmü reva görenleri Sana havale ediyoruz Allahım!.. Fuatavni, verdiği bilgilerin ne kadar esaslı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Doğrusu; ben bu operasyonun Ramazan'da yapılabileceğine çok ihtimal vermiyordum, hele ki tam da sahur vaktinde... Bu hükümet benim gibi birini bile hala şaşırtmaya devam ediyor ya, pes doğrusu..."

6
Hakkari eski Emniyet Müdürü Tufan Ergüder: "Poyrazköy cephaneliğini ortaya çıkaran Ömer Köse, KCK-Balyoz soruşturmalarını yürüten Yurt Atayün gözaltında. Anladınız mı kimin intikamı bu?"

7
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu: "Bütün gözaltı, dinleme, tutuklama, tutuklamaya itiraza ilişkin bütün düzenlemeler, Türkiye ölçeğinde yapılabilecek bir yargı düzenlemesi yaptılar. Önceki hafta 6 yargıcı, bu konuyla ilgili İstanbul'da görevlendirdiler. Bunların 3'ü 17 Aralık soruşturmaları nedeniyle sanıklar lehine çeşitli tedbirlere imza atanlardan oluşuyor. Yurt dışı yasağı kaldırma, tahliye kararı, mal varlığındaki tedbir kararının kaldırılmasına karar vermiş; verdikleri kararlarla dikkat çekmiş hakimler."

8
Zaman Gazetesi Yazarı Mümtazer Türköne: "Peş peşe hukuk cinayetleri yaşanıyor Türkiye'de. Bu da onlardan biri. Hırsız serbest. Hırsızı yakalayanlar yakalanıyor. Savcılıktan aldığı emri yerine getiren polisler. Bunun bir tek açıklaması var. Yavuz hırsız ev sahibini bastırıyor. Yakın tarihimizde bu kadar açık aleni bir hukuk cinayeti bir hukuk katliamı yaşanmadı."

9
Gazeteci Taha Akyol: "17 Aralık soruşturmasında tutuklamaların kaldırılmasında, Sarraf dahil olmak üzere, mal varlıklarının üzerindeki tedbirlerin kaldırılmasına karar veren dolayısıyla hükümet yanlısı diye kamuoyunda tartışılan hakimler getirildi. Ben köşemde bunu eleştirdim, hukuk devletinde böyle bir şey olmaz."

10
Rotahaber Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tarık: ". 17 Aralık tarihinden bu yana gündemden düşmeyen bir konu var. O da yolsuzluk operasyonu. Bu operasyon o günden bu yana gündemden düşmedi ve düşmeyecek. Ne yaparlarsa yapsınlar bu yolsuzlukların usulsüzlüklerin üzerini örtebilmeleri mümkün değil. Bütün çaba hukuku, polisi, adaleti her türlü mekanizmayı yerle bir etmeye çalışan zihniyetin başarıya ulaşma imkanı yoktur."

11
MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural: "Aynı tip operasyonlar, bundan önce Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları üzerinde oldu, bunları AKP kullandı. Şimdi onun öznesi değişti, bu oldu. Yarın ömür gün bir başkası olur. Gündem ağır, ağır gündem içerisinde ezilmiş AKP'yi kurtarma amacıyla bu operasyonlar zamanlama itibariyle kullanılıyor."

12
Ahmet Gündel: "Emniyet birimlerinin mensuplarının gözaltına alınmasını hayretle karşılıyorum. Savcılık bir soruşturmaya başlamışsa bu aşamadan itibaren polis veya jandarma savcının talimatı üzerine hareket ederler. Soruşturmadaki bütün sorumluluk savcıya aittir. Kolluk güçleri savcının talimatını yerine getirmek zorundadır. Kuşkusuz konusu suç teşkil eden ya da yasaya aykırı bulanan emirler yerine getirilmez."

13
Adalet eski Bakanı Oltan Sungurlu: "İnşallah bir suçları yoktur, operasyon yapılmış olması demek suçlu oldukları manası çıkmaz. İnşallah iyi olur. Geçmiş olsun diyorum."

14
Hukukçu Niyazi Öktem: "Bu operasyonun anlamı: Yolsuzlukların üzerine gitmeyin giderseniz biz size çullanırız anlamına geliyor. Anlaşılır gibi değil. Polisi yolsuzlukların üzerine gidenleri nötralize etmeye çalışıyorlar. Bildiğim kadarıyla o polislerin herhangi bir örgütlenme içinde olmasını düşünmek mümkün değil."

15
Muğla Barosu Başkan Vekili Leyla Bişen: "Çok detaylı bilgiye sahip olmamakla beraber operasyonun sağlıklı ve hukuka uygun şekilde, insan haklarına ihlâl olmayacak şekilde yürütülmesi gerektiğine inanıyoruz. Siyasi olup olmadığı konusunda soruşturma dosyasını bilmediğimiz için, suçlamaları da bilmediğimiz için bir yorum yapmamız mümkün değil."

16
Dönemin Başsavcı Vekili Zekeriya Öz: "Yine birileri bahane üretmekte zorlanınca Gündemi unutturmak için şahsıma iftira atıp mağdur edebiyatıyla prim yapmaya çalışıyor. Evindeki paraları sıfırlayamayanlar devletin ve milletin itibarını sıfırladılar. Şimdide masumlara iftira atıp onları da sıfırlamaya çalışıyor. İsrail Gazze'ye saldırdı Türkiye misilleme olarak polislere kara harekatı başlattı. İsrail'e gücü yetmeyen zavallılar polise sahurda saldırdı. Tarihe hırsız ve zalim olarak geçmektense mazlum ve mağdur olarak geçmek şereftir."

17
Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Günal Kurşun: "Mart ayında ceza muhakemeleri kanunda değişiklikler yapıldı. Sulh Ceza Hakimliği geldi. Onların da ilk nüvelerinin bu operasyonla ortaya çıkmaya başladığını düşünüyorum. Operasyon Türkiye'nin hukuk devleti kavramında yeni bir kırılma anını işaret ediyor. Geriye atılmış bir adım, hukukumuz geriye gidiyor."

18
CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker: "Polise yapılan operasyonlarla gündem değiştirilmeye çalışılıyor. İsrail'de, Suriye'de, Irak'ta Türkiye'nin dış politikası çamura saplandı. Bunları kapatmak için, gündem değiştirebilmek için düğmeye bastılar. İntikam duygusu ile iş yaparsanız yarın döner sizi bulur."

19
Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal: "Dün 28 Şubat sürecini kınayan, eleştiren, onun üzerinden oy alan bir zihniyet, şimdi 28 Şubat sürecini aynen yaşatıyor. Sermayeyi, polisi, insanları, medyayı bölüyor. Bugün İsrail'i, Ramazan ayında operasyon yapıyorsun diye eleştiren bir zihniyet, şimdi kendi insanına teröre karşı, hırsızlığa, yolsuzluğa karşı görev yapan insanlara gözdağı için Anadolu insanı üzerine operasyon yapmak için gece yarısı operasyon yapıyorlar."

20
HDP Dİyarbakır Milletvekili Altan Tan: "Eğer her seçim kazanan, iktidarı kazanan, kendinden olmayı biçer, tutuklar, sürerse burdan devlet yönetimi çıkmaz. Bir süre sonra siyasal iktidar çeteleşir. Mevcut politikalar hızla Türkiye'yi kamplaşmaya, ayrışmaya götürüyor. Allah korusun bir süre sonra çatışmaya götürür."

21
Yargıtay Onursal Başkanı Sami Selçuk: "17 Aralık'tan sonra Demokrat Parti dönemine yakın bir devreye girmiş bulunuyoruz. Bunun lamı cimi yok. Bir adalet bakanlığı müsteşarı düşünün ki çıkıyor, yargının önüne gelmiş olan konuda siyasetçi gibi konuşabiliyor. Bu nasıl olabilir? yargıçlık sınıfından gelmiş ya yargıçtı ya savcı bilmiyorum. Bu nasıl olabilir? Sanki Hüseyin Avni Göktürk dirildi."

Son Dakika Operasyon İçin Kim Ne Dedi? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı Bu işin kaybedeni Kanye olacak! Kardashian, 500 milyon TL'lik yalıya gözünü dikti Hamilelik iddiaları yeniden alevlendi! Aslışah Alkoçlar olay pozunu paylaşır paylaşmaz sildi Şubat ayının en çok satan otomobil markaları! İlk 3'te sıralama değişti Libidosunun yüksekliğinden dert yanan genç kız anlattıklarıyla şaşırttı: Bir erkeğe bakınca bile tatmin oluyorum