ORC'nin İstanbul'un 5 İlçesinde Yaptığı Anket - Son Dakika

ORC'nin İstanbul'un 5 İlçesinde Yaptığı Anket

11.03.2014 15:40

1
Yerel seçimler öncesinde siyasi partiler için en kritik büyükşehir hiç kuşkusuz ki İstanbul... Ak Parti'nin mevcut başkan Kadir Topbaş ile yola devam edeceğiİstanbul'da CHP Mustafa Sarıgül'le yarışa girecek. Topbaş ve Sarıgül arasındaki büyükşehir yarışı tam gaz devam ederken ilçelerde de mücadele devam ediyor. İşte ORC'nin İstanbul'un 5 ilçesinde yaptığı anket...

2
ŞİŞLİ. Uzun yıllar Mustafa Sarıgül'ün birinciliği kimseye kaptırmadığı Şişli'de CHP İsmet İnönü'nün torunu Hayri İnönü ile seçime girme kararı aldı. Ak Parti'den Mukadder Başeğmez'e rakip olan İnönü, ilçede yaşayanların yüzde 37.8'nin desteğini aldı.
3
MALTEPE. Ak Parti ile CHP arasındaki çekişmenin tavan yaptığı ilçelerden biri de Maltepe. CHP adayı Ali Kılıç'ın halkın yüzde 42'sinin desteğini aldığı ilçede, Ak Parti adayı Edibe Sözen yüzde 38.4'te kaldı.
4
BEŞİKTAŞ. İstanbul'da Kadıköy'den sonra CHP'nin en önemli kalelerinden biri olan Beşiktaş'ta Murat Hazinedar, Ak Parti adayı Z. Abidin Okul'a fark attı. Halkın yüzde 51.9'unun desteğini alan Hazinedar'ı yüzde 26 ile Ak Parti adayı Okul takip etti.
5
ÇEKMEKÖY. Çekmeköy'de Ak Parti ve CHP arasındaki rekabet dikkat çekiyor. Ak Parti adayı Ahmet Poyraz'ın 5 puan olduğu ilçede, 30 Mart akşamı çıkacak sonuç merak ediliyor.
6
ESENYURT. CHP'nin Gürbüz Çapan'ın cezasının Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından onanması üzerine kardeşi Çetin Çapan'ı aday gösterdiği Esenyurt'ta Ak Parti ileCHP arasındaki fark yüzde 12.5 olarak tespit edildi. Necmi Kadıoğlu'nun yüzde 45 destek aldığı ilçede Çapan yüzde 32.5'te kaldı.

Son Dakika ORC'nin İstanbul'un 5 İlçesinde Yaptığı Anket - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Hem güzel hem de yetenekli! 2021 Kainat Güzeli Meksikalı yazılım mühendisi Andrea Meza oldu Yardım fonundan 100 bin dolar çalan uyanık fenomeni lüks paylaşımları yakalattı Erkek hemşirenin tecavüzüne uğrayan kovid hastası kadın hayatını kaybetti Leyla ile Mecnun hasretini bitirecek haberi Ahmet Mümtaz Taylan duyurdu Sezonu bahçede açtı! Tuğba Özerk'in mayokinili paylaşımı hayranlarına bile aşırı geldi
Advertisement