Son Dakika Haberleri: ORC'nin İstanbul'un 5 İlçesinde Yaptığı Anket

ORC'nin İstanbul'un 5 İlçesinde Yaptığı Anket

6 yıl önce

1
Yerel seçimler öncesinde siyasi partiler için en kritik büyükşehir hiç kuşkusuz ki İstanbul... Ak Parti'nin mevcut başkan Kadir Topbaş ile yola devam edeceğiİstanbul'da CHP Mustafa Sarıgül'le yarışa girecek. Topbaş ve Sarıgül arasındaki büyükşehir yarışı tam gaz devam ederken ilçelerde de mücadele devam ediyor. İşte ORC'nin İstanbul'un 5 ilçesinde yaptığı anket...
2
ŞİŞLİ. Uzun yıllar Mustafa Sarıgül'ün birinciliği kimseye kaptırmadığı Şişli'de CHP İsmet İnönü'nün torunu Hayri İnönü ile seçime girme kararı aldı. Ak Parti'den Mukadder Başeğmez'e rakip olan İnönü, ilçede yaşayanların yüzde 37.8'nin desteğini aldı.
3
MALTEPE. Ak Parti ile CHP arasındaki çekişmenin tavan yaptığı ilçelerden biri de Maltepe. CHP adayı Ali Kılıç'ın halkın yüzde 42'sinin desteğini aldığı ilçede, Ak Parti adayı Edibe Sözen yüzde 38.4'te kaldı.
4
BEŞİKTAŞ. İstanbul'da Kadıköy'den sonra CHP'nin en önemli kalelerinden biri olan Beşiktaş'ta Murat Hazinedar, Ak Parti adayı Z. Abidin Okul'a fark attı. Halkın yüzde 51.9'unun desteğini alan Hazinedar'ı yüzde 26 ile Ak Parti adayı Okul takip etti.
5
ÇEKMEKÖY. Çekmeköy'de Ak Parti ve CHP arasındaki rekabet dikkat çekiyor. Ak Parti adayı Ahmet Poyraz'ın 5 puan olduğu ilçede, 30 Mart akşamı çıkacak sonuç merak ediliyor.
6
ESENYURT. CHP'nin Gürbüz Çapan'ın cezasının Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından onanması üzerine kardeşi Çetin Çapan'ı aday gösterdiği Esenyurt'ta Ak Parti ileCHP arasındaki fark yüzde 12.5 olarak tespit edildi. Necmi Kadıoğlu'nun yüzde 45 destek aldığı ilçede Çapan yüzde 32.5'te kaldı.


Haber Yayın Tarihi: 11.03.2014 03:40 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kalça kaldırma ameliyatı için Türkiye'ye gelen İngiliz turistin başına gelmeyen kalmadı! Helikopter turunda tesadüfen gördü! İzlanda'da 50 ceset kıyıya vurdu 29 yaşındaki gençten skandal itiraf: Yaşlı kadınlarla birlikte olarak haftada 56 bin TL kazanıyorum Instagram'dan gurur verici Türkiye paylaşımı! Bakın fotoğrafı kim çekti Dünyada sadece Türkiye'de var! Gören hayrete düşüyor