Organlarını Bağışlayan Ünlüler - Son Dakika

Organlarını Bağışlayan Ünlüler

20.11.2012 07:31

1
Türk Böbrek Vakfı'nın organize ettiği ‘Beni Bağışlayın' kampanyasına ünlülerden destek geldi.
2
Sedef Avcı, Mete Horozoğlu, Esra Dermancıoğlu gibi ünlüler, organlarını bağışlayacaklarını açıklayarak Türkiye'de yetersiz olan organ bağışı konusuna öncülük ettiler.
3
Türk Böbrek Vakfı'nın başlattığı ‘Beni Bağışlayın' kampanyasıyla 19 bin 448 böbrek, bin 844 karaciğer ve 327 kalp hastasına destek sağlamayı amaçlıyor.
4
Bu hastalara en kısa zamanda gerekli organın bulunması için başlatılan kampanya, ünlü isimlerden de destek aldı. Sedef Avcı, Mete Horozoğlu, Esra Dermancıoğlu ilk gönüllülerden oldu.
5
Kampanyanın gönüllü destekçilerinden Sedef Avcı, "Organ bağısı bir çok insan için bir umut bence. Bir insana hayat vermek onun için bir umut olmak mükemmel." dedi.
6
Esra Dermancıoğlu ise duygularını şöyle dile getirdi:
7
"Organ Bağışının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Türk Böbrek Vakfı'nın ‘Beni Bağışlayın' kampanyasında üstlendiği görev bu anlamda çok önemli ama burada hükümetin, Türk basının, ilaç firmalarının ve aynı zamanda bir sürü kurumun da bununla ilgili daha fazla çalışması gerektiğini düşünüyorum."
8
Mete Horozoğlu da organ bağışının, bir insanın başkasına verebileceği en büyük hediye olduğunu belirtti.
9
Türk Böbrek Vakfı'na organ bağışında bulunan ünlüler arasında pek çok isim bulunuyor... İşte bu ünlü simalardan bazıları...
10
Betül Demir
11
Vatan Şaşmaz
12
Gizem Özdilli
13
İpek Tanrıyar
14
Kenan İmirzalıoğlu
15
Beyazıt Öztürk

Son Dakika Organlarını Bağışlayan Ünlüler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

"1915 Çanakkale Köprüsü"nün yüksekliği 300 metrelik Eyfel Kulesi'ni geçti Bircan sonunu hesap edemedi! Sadakatsiz'in Derin'ine yaptığı "Tokatlayacağım" yorumu ortalığı karıştırdı Yıldız Savaşları'nın Darth Vader'ı David Prowse hayatını kaybetti Cinsel içerikli videolarını satan genç modelin para kazanma planı mide bulandırdı Bir anda köpürmeye başladı! Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü Eğirdir can çekişiyor