Orhan Pamuk Oyunun Rengini Açıkladı - Son Dakika

Orhan Pamuk Oyunun Rengini Açıkladı

26.08.2010 12:32

1
Nobel Edebiyat Ödülü sahibi yazar Orhan Pamuk, referandumda “evet” oyu kullanacağını açıkladı.
2
Anayasa paketinin oylanacağı 12 Eylül'deki referanduma sayılı günler kala birçok aydın oyunun rengini art arda açıklamaya başladı.
3
Tartışmalara yol açan Anayasa değişikliğine nasıl yaklaştığı merak edilen isimler arasında yer alan dünyaca ünlü yazar Orhan Pamuk, bu soruya NTV'den Banu Güven'e verdiği röportajda yanıt verdi.

4
Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Pamuk, darbenin 30. yıldönümünde kurulan sandıkta “evet” diyeceğini söyledi.

5
Anayasa değişikliğini onaylamanın “AKP'yi desteklemek ya da hükümete güvenoyu vermek anlamına gelmeyeceğini” belirten yazar Pamuk, referandumda “evet” oyu kullanıp, seçimlerde AKP'ye oy atmayacak çok sayıda kişi olabileceğine de dikkat çekti.
6
1980 askeri darbesiyle birçok insanın büyük sıkıntılar yaşadığını hatırlatan Pamuk, 12 Eylül ile hesaplaşmak gerektiğini ifade etti.
7
Orhan Pamuk, yeni Anayasa'yı, bu hesaplaşmanın yolunu açan bir kapı olarak gördüğünü vurguladı.

8
Anayasa'nın kabul edilmesi durumunda darbe dönemi yöneticilerine yargı yolunun açabileceğine de işaret eden Pamuk, yargı süreci başlamasa bile referandum sayesinde 12 Eylül'ün vicdanlarda mahkum edileceğini sözlerine ekledi.
9
Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Orhan Pamuk'la yapılan röportaj, Pazar günü saat 16.10'da yayınlanacak.
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Son Dakika Orhan Pamuk Oyunun Rengini Açıkladı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı