Ormanın ortasına gizlenmiş cennet! Gülderen Şelalesi'ni ilk defa görenler şaşkınlıktan çığlık atıyor - Son Dakika

Ormanın ortasına gizlenmiş cennet! Gülderen Şelalesi'ni ilk defa görenler şaşkınlıktan çığlık atıyor

26.07.2020 15:14

Trabzon'un Hayrat ilçesindeki Gülderen Şelalesi merdivenden akan suyu andıran görüntüsü ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Sosyal medyada şelalenin fotoğraflarını görüp mest olan vatandaşlar Karadeniz'in gizli cennetine akın ediyor.

1
Karadeniz'in gizli cennetleri son yıllarda yeni yeni keşfedilmeye başlarken, bunlar arasında yer alan Trabzon'un Hayrat ilçesindeki Gülderen Şelalesi adeta merdivenden akan suyu andıran görüntüsü ile görenleri kendisine hayran bırakıyor.
2
Hayrat ilçesi Gülderen mahallesi sınırları içerisindeki Salmata deresi üzerinde bulunan Gülderen Şelalesi, özellikle sosyal medyada yapılan paylaşımların ardından ziyaretçilerin akınına uğrarken şelalenin fazla ilgiden ötürü doğal yapısının bozulmasından endişe ediliyor.

3
Ziyaretçiler, şelalenin mutlaka korunma altına alınarak gelecek nesillere aktarılması görüşünde birleşirken, şelalenin doğal yapısının bozulmamış Türkiye'deki ender şelalelerinden biri olduğunu belirtiyor.

4
İlk defa gelenler şaşkınlıklarını çığlık atarak gösteriyor
İlk defa gelenler şaşkınlıklarını çığlık atarak gösteriyor
Yöredeki işletme sahiplerinden Özcan Zengin şelalenin yeni yeni tanınmaya başladığını belirterek ilk defa gelen bazı ziyaretçiler doğal güzellik karşısında çığlık bile attıklarını söylüyor.
5
Şelale tanındıkça ziyaretçi sayısının arttığını ifade eden Zengin, "Şelale çok uzun zamandan beri var ancak sosyal medyaya yeni düştüğü için yeni tanınmaya başlandı. Çok görülmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum. İnsanlar buraya geldikçe daha da tanınıyor. "
6
"Tanındıkça gelen sayısı da her geçen gün artıyor. İlk defa gelen misafirler gördüklerinde "Böyle bir yer olamaz" diye çığlık atıyor. Her gelen kesinlikle buradan memnun ayrılıyor. Bir gelen tekrar geliyor. İlk defa gelenler ikinci defa gelişlerinde yanlarına başkalarını da getiriyorlar. "
7
"Burası doğa harikası bir yer, gelenler memnun kalmazsa bir daha gelmez. Şelalede yüzenler de var. Ancak serzenişte de bulunalım, vatandaşlar çöp olayına daha duyarlı dikkatli olsalar çok memnun olacağız. Onların hassas olmadığı yerde biz devreye girerek çöpleri temizlemeye çalışıyoruz. Burası gerçekten görülmeye değer bir yerdir" şeklinde konuştu."
8
9
10
11

Son Dakika Ormanın ortasına gizlenmiş cennet! Gülderen Şelalesi'ni ilk defa görenler şaşkınlıktan çığlık atıyor - Son Dakika


YORUMLAR (24)
  • Burak: Sosyal medyada bilinmeyen doğal güzelliklerin paylaşılması sansürlenmeli. Sonra insanlar her türlü pisliğini orada bırakıyor. Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • Vatansever : Altında çok büyük miktarda gömü varmış. Devlet Su işlerinden izin alıp hemen kazın bence. 12 bin yıl sonra tekrar eskisi gibi herhalde... Cevap Yaz 4 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement