Ortalık Savaş Alanına Döndü - Son Dakika

Ortalık Savaş Alanına Döndü

06.08.2010 09:16

1
İzmir´in Bayraklı İlçesi´nde, bir iş merkezinin lokantasındaki mutfak tüpü ilk belirlemelere göre gaz sıkışması sonucu patladı. Patlamanın şiddetiyle park halindeki bir minibüste de maddi hasar meydana geldi.
2
Ozan Abay Caddesi numara 28´deki iş merkezinin lokantasında, dün (perşembe) saat 23.00 sıralarında, büyük bir gürültüyle meydana gelen patlamanın ardından küçük çaplı bir yangın çıktı.
3
Olay yerine koşan iş merkezinin güvenlik görevlileri lokantanın savaş alanına döndüğünü ve işyerinden dumanların yükseldiğini görüp durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Polis olay yerinde çevre güvenliğini aldı. İtfaiye ekipleri de çıkan yangını söndürdü.
4
İtfaiye ekipleri, patlama ihtimali bulunan 3 mutfak tüpünü de önlem amaçlı işyerinden dışarı çıkarttı.
5
Güvenlik güçlerinin işyerinde meydana gelen patlamayı kendisine haber vermesi üzerine, işyeri sahibi evli ve 1 çocuk babası 46 yaşındaki Ekrem Köksal Yücel, olay yerine geldi.

6
Karşılaştığı manzara karşısında şok geçiren Yücel, polis ekiplerine, yaklaşık 3 gün önce otomobiline kimliği belirsiz kişilerin zarar verdiğini belirtip işyerindeki patlamanın da kundaklama sonucu meydana gelmiş olabileceğini iddia etti.
7
Olay yerinde incelemelerde bulunan itfaiye ekipleri, işyerinde yaklaşık 25 bin TL´lik maddi hasar meydana geldiğini, patlamanın da ilk belirlemelere göre, gaz sıkışması sonucu meydana geldiğinin belirlendiğini belirtti.
8
Yetkililer, ayrıca lokantanın pencerelerinin açık olması nedeniyle patlamayla birlikte ortaya çıkan basıncın etkisini yitirdiğini, aksi halde patlamanın yaklaşık 15 metre çapında bir alanda etkili olabileceğini kaydetti.
9
Patlamanın etkisiyle birlikte işyeri sahibi Yücel´e ait park halindeki 35 KC 225 plakalı minibüste de büyük çaplı maddi hasar meydana geldi. İtfaiye ve polis ekipleri patlamanın meydana geliş nedeninin araştırıldığını belirtti.

YORUMLAR
500

Son Dakika Ortalık Savaş Alanına Döndü - Son Dakika


Advertisement