Son Dakika Haberleri: Oruç Tutarken Susuz Kalmamanın İlacı: Meyan Şerbeti

Oruç Tutarken Susuz Kalmamanın İlacı: Meyan Şerbeti

7 yıl önce

Enerji verip, bağışıklı sistemini güçlendiriyor

1
Yaklaşık on dokuz saatlik oruç tutma süresi, sıcakların da etkisiyle bünyeyi hayli zorluyor. Özellikle G.Antep'te yaygın olarak tüketilen meyan şerberti, susuzluğu gün boyu gideren ender içeceklerden bir tanesi.
2
Bünyeyi karekete geçirerek, kan dolaşımı hızlandırıcı etkileri bulunan meyan kökü şerbeti, ramazan ayında gazlı içecekleri en doğal alternatiflerden biri.
3
Uzun süreli açlığın verdiği halsizlik ve yorgunluğu da ortadan kaldıran şerbet, düşük tansiyonu dengeliyor.
4
Meyan şerbetinin tansiyonu arttırıcı etkisinden dolayı yüksek tansiyon, kalp ve böbrek yetmezliği olan hastalar tarafından dikkatli tüketilmesi gerekiyor.
5
Aktarcılardan temin edebileceğiniz meyan kökü şerbetinin malzemeleri; 1 tatlı kaşığı meyan kökü, 2 adet nane yaprağı,10-12 damla limon suyu, 1 bardak soğuk sudan oluşuyor.
6
1 bardak soğuk su ve 1 tatlı kaşığı ince kıyılmış meyan kökü karıştırılarak, bu karışım 1 saat kadar bekletiliyor.
7
Daha sonra bu karışımı süzerek suyuna 10 - 12 damla limon suyu, nane yaprakları ve dilerseniz buz içine katılarak şerbet içime hazır hale geliyor.Haber Yayın Tarihi: 09.07.2013 09:29 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Meraklı Köfteci'nin Fatma'sı Gölgen Bengü'ye, bir de şimdi bakın! Mesleğini duyan kulaklarına inanamıyor Dünyanın en sağlıklı şehirleri açıklandı! Listede Türkiye'den 5 il var 'Çakma Atatürk'lerin ekmek kavgası! 'En çok ben benziyorum' diye birbirlerine girdiler 17 yaşındaki genç kızın mükemmeliyetçiliği sonu oldu! Kendini asarak öldürdü Sıcak suya ekleyip için! Cinsel güce güç katıyor, erkeklerin gizli sorununa derman oluyor!