Oscarlar sahiplerini buldu - Son Dakika

Oscarlar sahiplerini buldu

23.02.2009 09:14

1
81. Oscar Akademi ödülleri, Los Angeles'daki Kodak Theatre'da bu sabaha karşı yapılan törenle sahiplerine dağıtıldı. Hangi ödüller kimlere gitti? Törenden çarpıcı karelerle galerimizde.
2
Sunuculuğunu Avustralyalı tiyatro ve sinema oyuncusu Hugh Jackman'ın yaptığı törende, geceye 8 ödülle Slumdog Millionaire damgasını vurdu.
3
Slumdog Millionare 7 dalda birden ödül kazanarak geceye damgasını vurdu
4
Slumdog Millionaire, en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi uyarlama senaryo, en iyi görüntü yönetmenliği, en iyi ses miksajı, en iyi kurgu, en iyi film müziği ve en iyi orijinal şarkı ödüllerine layık görüldü.
5
Oscar'a 13 dalda aday gösterilen The Curious Case Of Benjamin Button sadece 3 ödülle yetinmek zorunda kaldı. Brad Pitt'in başrolünü üstlendiği film, en iyi sanat yönetmenliği, en iyi makyaj ve en iyi görsel efekt dallarında ödül aldı.
6
Oscar Töreni'nde En İyi Yönetmen Ödülü yarışında başarıya ulaşan The 'Slumdog Millionaire filminin yönetmeni Danny Boyle oldu.
7
En iyi erkek oyuncu ödülünü, 'Milk' adlı filmde, eşitlik isteyen ve kendi kaderini paylaşanların haklarını korumak için siyasete atılan eşcinsel rolündeki Sean Penn aldı.
8
Gecenin sevinen yıldızlarından biri de Kate Winslet oldu.Winslet, 'The Reader' adlı filmdeki rolüyle En iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. Winslet, son 13 yılda 5 kez Oscar'a aday gösterilmiş, ancak evine eli boş gitmek zorunda kalmıştı.
9
Sinemanın güzel yıldızı Penelope Cruz, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünün sahibi oldu.
10
En iyi yardımcı erkek oyuncu ödülüne Heath Ledger (The Dark Knight) layık görüldü.
11
En iyi özgün senaryo ödülü Milk filminin senaristi Dustin Lance Black'e gitti.
12
En iyi uyarlama senaryo dalında ödülü Simon Beaufoy (Slumdog Millionaire) adlı filmdeki başarısıyla elde etti.

13
En İyi Animasyon Ödül'üne Wall-E filminin yönetmeni Andrew Stanton layık görüldü.
14
En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü'nü, 'The Curious Case of Benjamin Button' adlın filmdeki çalışmasıyla Donald Graham Burt elde etti.

15
Michael O'Connor, The Duchess adlı filmdeki çalışmasıyla En İyi Kostüm Ödülü'n layık görüldü.

16
Anthony Dod Mantle, Slumdog Millionaire adlı filmdeki başarılı görüntü yönetmenliği çalışmasıyla En İyi Görüntü Yönetmenliği Ödülü'ne layık görüldü.
17
En iyi 'ilk' film ve en iyi belgesel ödülü ilginç konusuyla dikkat çeken 'Man on Wire: (Teldeki Adam: İkiz Gökdelen İp Cambazı) filmine gitti.

Film, 11 Eylül 2001'de tamamen yıkılan, 415-417 metre yüksekliğindeki New York Dünya Ticaret Merkezi İkiz Gökdeleni bir yaşındayken 1974 yılında Fransız cambaz Philip Petit'nin 'gökdelenler arası' yürüyüşünü anlatıyor.

18
En İyi Görsel Efekt Ödülü The Curious Case of Benjamin Button filmindeki başarılı çalışmalrından Eric Barba, Steve Preeg, Burt Dalton ve Craig Barron'a gitti.
19
Film Eleştirmenleri Derneği'nin, Oscar ödüllerinin de verileceği Los Angeles'da düzenlenlediği Spirit (Girişim-Cesaret) Ödülleri'nin sahipleri şöyle: En iyi kadın oyuncu: Melissa Leo, 'Frozen River' (Donmuş Irmak)
20
Slumdog Millionaire hem En iyi film müziği hemde En iyi orijinal şarkı: Jai Ho (Slumdog Millionaire) ödüllerinin sahibi oldu.

21
Venedik Film Festivali'nin '2008 Altın Aslan' ödülünün sahibi 'Güreşçi'de oynayan Rourke 'en iyi erkek oyuncu' seçilirdi
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39

Son Dakika Oscarlar sahiplerini buldu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Depremin kucağındaki Yunan Adası Sisam'da da manzara vahim! Sokaklar taş yığınıyla doldu İzmir'de şiddetli deprem sonrası korkutan görüntü! Deniz çekildi, tekneler karaya oturdu Cinsel içerikli film yıldızından maçta testis travması geçiren Rodriguez'e destek mesajı: Umarım iyisindir Nedeni bilinmiyor! Aynı fırından ekmek alan 300 kasabalı aklını yitirdi Bir döneme damga vurdu! Yumruklu saldırıda burnu kırıldı, barajı geçemeyince istifayı bastı