Ot Deyip Geçmeyin - Son Dakika

Ot Deyip Geçmeyin

14.09.2011 13:19

1
Farmakognozi ve Fitoterapi Uzmanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, mevsim değişimlerinin insan vücuduna olan etkilerini hafifletmek için bazı bitkilerden faydalanabileceğimizi anlattı. İşte birbirinden yararlı bitkiler…

2
Biberiye Yaprakları: Yapılan deneysel çalışmalarda bağırsaklardan yağın emilmesini azalttığı ve dolayısıyla kilo almayı ve karaciğer yağlanmasını önleyebileceği bildiriliyor.

3
Ayrıca safra salgısını artırarak sindirimi, bilhassa yağlı besinlerin sindirimini kolaylaştırıyor. Diğer taraftan, biberiye yapraklarının idrar söktürücü özelliği vücuttan ödemin sökülmesine de yardımcı oluyor.
4
Funda Yaprakları: İdrar artırıcı etkisinin yanı sıra sindirimi kolaylaştırıcı özelliği bulunuyor.
5
Kiraz Sapı: İdrar artırıcı özelliğinin yanı sıra zengin potasyum içeriği nedeniyle vücutta idrar ile atılan potasyum dengesinin bozulmasını önlüyor.
6
Isırgan Yaprakları: Potasyum bakımından zengin bir idrar söktürücü olmasının yanı sıra vücuttaki ödemin atılmasına da yardımcı oluyor.
7
Yeşil Çay ve Mate: İçinde bulunan kafein maddesi nedeniyle fiziksel halsizliği giderici ve enerji verici bir içecek olarak biliniyor. Kafein türevleri idrar artırıcı etkisi ile yine vücutta ödemin sökülmesine yardımcı oluyor.
8
Yeşil çay ve mate bitkileri yağ yakıcı (lipolitik) ve glikojenolitik özelliktedir. Yağ yakıcı etkisi klinik çalışmalar ile de ortaya konulmuştur.
9
Kekik Uçucu Yağı: Safra artırıcı etkisi bulunuyor dolayısıyla sindirimi kolaylaştırıyor.

Son Dakika Ot Deyip Geçmeyin - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Canlı yayında bilerek göğüslerini gösteren jüri üyesi kızlarıyla birbirine girdi! Sebep yine aynı Çıplak fotoğraflarını satan modeli şaşırtan talep! En çok o pozu istiyorlar "Her seferinde yıkıyorum" demişti! Cardi B, taharet temizliği için asistan tutmuş Sorumsuzca davrananların eseri! İstanbul'un bir ilçesinde kediler 'Şirinler'e döndü Boyları 12 metre kiloları 50 ton! 2 bin yıldır öylece duruyorlar