Otobüslerde Yeni Dönem: İkramlar Kalkacak, Servisler Ücretli Olacak - Son Dakika

Otobüslerde Yeni Dönem: İkramlar Kalkacak, Servisler Ücretli Olacak

23.10.2018 10:14

Yaşadıkları ekonomik darboğaz nedeniyle bazı otobüs firmaları devrim niteliğinde değişikliğe gidiyor. Yeni dönemde servisler ücretli hale gelecek. Yolculuk sırasında verilen ikramlar da durdurulacak. Akaryakıt, köprü ve otoyollarda fiyat artışı nedeniyle bazı firmalar ücretsiz şehir içi servis uygulamasına şimdiden son verdi.

1
Türkiye Otobüsçüler Federasyonu başkanı Mustafa Yıldırım bazı otobüs firmalarının ikram vermeyi durdurduğunu ve şehir içi servislerini ücretli hale getireceğini söyledi.
2
'Otobüs sektöründeki maliyetler çok fazla arttı, bazı firmalar kısa mesafede ikramları kaldırdı'
 Otobüs sektöründeki maliyetler çok fazla arttı, bazı firmalar kısa mesafede ikramları kaldırdı
Türkiye Otobüsçüler Federasyonu başkanı Mustafa Yıldırım konuyla ilgili olarak "Otobüs sektöründeki maliyetler çok fazla arttı. Bazı otobüs firmaları kısa mesafede ikram vermeyi durdurdu." dedi.
3
Ücretli Havaş Modeline Geçilecek
Ücretli Havaş Modeline Geçilecek
Otobüs firmalarının, şehir içi ücretsiz servis uygulamasında de değişikliğe gideceğini söyleyen Yıldırım, "Bayrampaşa Otogarı’ndaki şehir içi servisleri de kaldırılıyor. Ortak servis planı yaptık aynı Havaş gibi ücretli olacak." dedi.
4
'İnsanlar uçağı tercih ediyorlar'
İnsanlar uçağı tercih ediyorlar
TOF başkanı Yıldırım, otobüslerin eskisi kadar ilgi görmediğini ve sektörde @’a varan bir daralma olduğunu vurguladı.

5
"Havayolu sektörü ise tam tersi şekilde gittikçe büyüyor. Çok sayıda firma zor durumda. İster istemez bazı firmalar kendilerince tedbir alamaya çalışıyor. Artık uzun mesafe yolcu taşımacılığı kalmadı insanlar hep uçağı tercih ediyorlar." dedi.
6
'Otobüs firmaları artık bu maliyetlere dayanamıyor'
Otobüs firmaları artık bu maliyetlere dayanamıyor
Büyük İstanbul Otogarı Esnaflar Derneği Başkanı Şahap Önal ise konuyla ilgili olarak İstanbul'dan çıkış maliyetinin çok fazla arttığını söylerek, "Otobüs firmaları artık bu maliyetlere dayanamıyor. Dolayısıyla ekonomik terdir almaya başladılar. Örneğin bazı firmalar ikram vermeyi bıraktı." dedi.

Son Dakika Otobüslerde Yeni Dönem: İkramlar Kalkacak, Servisler Ücretli Olacak - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500
Advertisement