Öyle Bir Rol Yaptılar Ki… - Son Dakika

Öyle Bir Rol Yaptılar Ki…

14.11.2011 16:32

1
Günümüzün dizi yıldızları, yer aldıkları projelerde dikkatleri öyle bir üzerlerine çektiler ki şöhret basamaklarını hızlıca tırmanarak tüm Türkiye'nin tanıdığı isimlerden oldular. Kehkeşan, okuyucuları için ünlüleri meşhur eden rolleri derledi. İşte o ünlü isimler…

2
Deli Yürek – Yusuf Miroğlu – Kenan İmirzalıoğlu:

Mankenlik kariyerinin hemen ardından, 1998 – 2002 yılları arasında yayınlanan Deli Yürek dizisiyle ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Kenan İmirzalıoğlu, canlandırdığı Yusuf Miroğlu karakteriyle o döneme damgasını vurdu.

3
Alacakaranlık, Yazı Tura, Acı Hayat, Kabadayı, Son Osmanlı Yandım Ali, Ejder Kapanı gibi film ve dizilerde de yer alan Kenan İmirzalıoğlu 2009 yılında Ezel dizisiyle yeniden bir çıkış yakaladı.

4
Kurtlar Vadisi - Polat Alemdar - Necati Şaşmaz:

Yıllardır hem sinema perdesinde hem de ekranda Polat Alemdar karakterine hayat veren Necati Şaşmaz'ın gerçek hayattaki ismini belki de birçok kişi bilmiyor.

5
Ekranlarda altı sezondur Polat Alemdar olarak tanınan Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi dizisinde ki rolüyle milyonların tanıdığı bir isim haline geldi.

6
Öyle Bir Geçer Zamanki - Osman: Öyle Bir Zaman Geçer Ki'de evin küçük çocuğu 'Osman'ı oynayan beş yaşındaki Emir Berke Zincidi, dizide oldukça önemli bir role sahip.
7
Bu rol için tam 200 çocuk arasından seçilen Emir Berke Zincidi, özellikle dizinin ilk bölümlerindeki rolüyle büyük küçük milyonlarca izleyicinin beğenisi ve hayranlığını kazandı.
8
Reklam filmlerinin aranılan yüzü haline gelen Zincidi, oyunculuk anlamında geleceği parlak çocuklar arasında gösteriliyor.
9
Asmalı Konak – Nurgül Yeşilçay - Bahar:

2002 ile 2004 yılları arasında yayınlanan Asmalı Konak dizisi izleyicileri ekrana kilitleyen dizilerden biriydi.

10
Dizide yer alan birçok oyuncu popülaritesine yenisini ekledi. İkinci Bahar dizisiyle fark edilen güzel oyuncu Nurgül Yeşilçay ise, ilk başrol deneyimi olan Asmalı Konak'taki Bahar rolü ile büyük bir çıkış yakaladı.

11
Yaprak Dökümü - Deniz Çakır – Ferhunde:

Reşat Nuri Güntekin'in Yaprak Dökümü romanından uyarlanan dizide, kötü kalpli gelin Ferhunde karakterini canlandıran Deniz Çakır, bu rolle birlikte herkes tarafından tanınır hale geldi.

12
Beş sezon boyunca yayınlanan dizi ile birlikte büyük çıkış yapan Deniz Çakır'a, dizi biter bitmez film ve dizi teklifi yağmaya başladı.

13
Avrupa Yakası – Engin Günaydın – Burhan Altıntop: Günaydın yıllardır televizyon ekranlarından milyonlara sesleniyor.
14
Bir Demet Tiyatro isimli televizyon programında Zabıta İrfan rolüyle tanınan Engin Günaydın'ı şöhrete taşıyan asıl karakteri Avrupa Yakası'nda canlandırdığı Burhan Bey tiplemesi oldu.
15
Dizinin üçüncü sezonunda ekranlarda görmeye başladığımız Burhan Altıntop, kendine özgü tavırları ve konuşmalarıyla ekranların unutulmaz figürlerinden biri oldu.

16
Tek Türkiye – Ozan Çobanoğlu – Tarık:

2007 yılında Samanyolu TV'de yayınlanmaya başlayan televizyon dizisi Tek Türkiye'nin ana karakteri olan Tarık Doktor'u canlandırdı.

17
Ozan Çobanoğlu, kendisini insanlığa adamış, masum insanlar için canını seve seve verebilecek, fedakâr doktor rolüyle büyük bir beğeni kazandı.
18
Beş sezon boyunca ekrana gelen dizi ile çıkış yakalayan ünlü oyuncu şimdilerde ekranda yayınlanan Anneler ile Kızları dizisiyle oyunculuğa devam ediyor.

19
Kollama – Orhan Bıyıklı – Yiğit:

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Orhan Bıyıklı, Samanyolu TV'nin sevilen dizileri Sırlar Dünyası ve Büyük Buluşma'da rol aldı.

20
Bir grup polisin maceralarının anlatıldığı Kollama dizisindeki Yiğit Komiser rolüyle hafızalara kazınan genç oyuncu büyük bir hayran kitlesine sahip oldu.

21
Şefkat Tepe – Mert Kılıç – Serdar Komutan:

Samanyolu TV'nin sevilen dizisi Şefkat Tepe'nin Serdar Komutanı'nı canlandıran Mert Kılıç, profesyonel futbolculuk kariyerini yarıda bırakarak yatay geçiş yaptığı oyunculukta oldukça başarılı bir performans sergiliyor.

22
1997 yılında Güneydoğu'da geçmekte olan dizide, terör olaylarının tavan yaptığı, yurdun dört bir yanındaki ailelere her gün acı haberlerin ulaştığı bir hikaye konu alınıyor.

YORUMLAR
500

Son Dakika Öyle Bir Rol Yaptılar Ki… - Son Dakika


Advertisement