Oyuncu İlayda Akdoğan, 66 kişinin öldüğü İran'da mahsur kaldı - Son Dakika

Oyuncu İlayda Akdoğan, 66 kişinin öldüğü İran'da mahsur kaldı

02.03.2020 14:51

Genç oyuncu İlayda Akdoğan aşk yaşadığı İranlı basketbolcu Roham Kabir'i görmek için Tahran'a gitti. Akdoğan koronavirüs salgınından dolayı uçuşlar iptal olunca ülkede mahsur kaldı.

1
Cannes Film Festivali'nde birinciliğe aday gösterilen Mustang ile adını dünya çapında duyuran 21 yaşındaki oyuncu İlayda Akdoğan, koronavirüsten şimdiye kadar 66 kişinin öldüğü İran'da mahsur kaldı.
2
21 yaşındaki oyuncu, bir yıldır aşk yaşadığı İranlı basketbolcu Roham Kabir'i görmek için geçtiğimiz günlerde soluğu Tahran'da aldı.
3
Takvim'in haberine göre İlayda Akdoğan, uçaktan indikten kısa bir süre sonra ülkede koronavirüs vakaları ortaya çıktı.

4
Peşinden ölüm haberleri de gelince, oyuncu paniğe kapıldı. İlayda Akdoğan, hemen uçağa binip Türkiye'ye gelmeye çalıştı ancak karşılıklı uçak seferleri iptal edilince İran'da mahsur kaldı.
5
Binlerce insan gibi ölümcül hastalığa yakalanmamak için sevgilisinin evinden çıkmayan İlayda Akdoğan, vakit geçirmek için Farsça öğrenmeye başladı.
6
Oyuncu, İranlı sevgilisinin evinden paylaştığı karelere de "Karantinadayız" notunu düştü.
7
Oyuncu, bir hayranının "Kalkıp ülkene gitsene. Deli misin ya. Her gün daha kötü olacak" şeklindeki mesajını ise şöyle yanıtladı:

8
"Ben de günlerdir keyfimden buradayım zaten. Sabır sabır yaa sabır."
9
İlayda Akdoğan Kimdir?
İlayda Akdoğan Kimdir?
1998 yılında İstanbul'da doğan İlayda Akdoğan, oyunculuğa çocukluktan başlayanlardan. Annesinin bebeklik fotoğrafını bir dergiye göndermesiyle yapımcıların dikkatini çeken genç oyuncunun ilk rolü 2014 yılı yapımı En İyi Arkadaşım dizisinde oldu.
10
2004 yılı çocuk dizilerinden olan Hamdi Alkan yapımı En İyi Arkadaşım' da rol aldı. Daha sonra; Bez Bebek, Sevgili Dünürüm, Oyunbozan, Umuda Kelepçe Vurulmaz gibi çeşitli dizide oynadı.
11
Yönetmenliğini Deniz Gamze Ergüven'in üstlendiği ve çekimleri Kastamonu İnebolu ilçesinde tamamlanan Mustang filmiyle tanındı. Film Cannes Film Festivali'nde birinciliğe aday gösterilmişti.

12
13
14
15

Son Dakika Oyuncu İlayda Akdoğan, 66 kişinin öldüğü İran'da mahsur kaldı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (14)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement