Pablo Escobar Hakkında İnanmakta Güçlük Çekeceğiniz 33 Gerçek - Son Dakika

Pablo Escobar Hakkında İnanmakta Güçlük Çekeceğiniz 33 Gerçek

25.09.2017 12:13

Pablo Escobar tarihin gelmiş geçmiş en büyük uyuşturucu baronudur. Ne ondan önce ne de ondan sonra kimse onun egemenliğine yaklaşamamıştır. Pablo Escobar öylesine bir egemenlik kurmuştur ki Dünya'daki kokain ticaretinin %80'ini elinde bulunduruyorrmuş. Aslen Kolombiyalı olan bu uyuşturucu baronunun hayatı boyunca gerçekleştirdiği eylemler de oldukça sıradışıdır. İşte Escobar hakkında inanmakta güçlük çekeceğiniz 33 gerçek...

1
Pablo Escobar İntihar mı Etti?
Pablo Escobar İntihar mı Etti?
Ona göre babası, ailesini kurtarmak için bile bile ölüme gitmiş. Çünkü hayatının hiçbir döneminde telefon kullanmayan ve telefonun ölüm olduğunu söyleyen Escobar, o gün oğluna 7 kez telefon açmış. Buna ek olarak; Escobar oğluna hep eğer bir gün kuşatılacak olursa silahındaki 14 kurşunu düşmanlarına, son kurşunu da kendisine sıkacağını söylermiş.

2
Pablo Escobar Ne Zaman Doğdu?
Pablo Escobar Ne Zaman Doğdu?
Pablo Escobar, 1 Aralık 1949'da çiftçilik yapan babası ile köy öğretmeni olan annesinin 7 çocuğundan biri olarak dünyaya gelmiştir. Yoksulluğu hiçbir zaman sevmeyen Escobar'ın gelecekte ne kadar zengin olacağı daha o zamanlardan belliymiş.

3
Escobar'ın Çocukluğu!
Escobarın Çocukluğu!
Escobar'ın çocukluğundan beri hırslı bir kişiliğe sahip olduğu bilinmektedir. Zira Escobar, ileride bir milyoner olacağına, daha arkadaşlarıyla oyun oynaması gereken yaşlarındayken karar vermiş. Hatta, söylenilenlere göre Escobar'ın hayallerinden biri de Kolombiya Başkanı olmakmış!

4
Escobar Suç İşlemeye Ne Zaman Başlamış?
Escobar Suç İşlemeye Ne Zaman Başlamış?
Escobar'ın suç hayatına oldukça küçük bir yaştayken, mezar taşları çalıp başka köylere satmasıyla başladığı söylenmektedir. Daha sonra ise Escobar; kaçak sigara ve sahte piyango biletleri satışı yaparak, suç dünyasında ismini duyurmaya başlamıştır.

5
Escobar Her Ne kadar Suçlu da Olsa, Aynı Zamanda Fedakar ve İyi bir Babaymış!
Escobar Her Ne kadar Suçlu da Olsa, Aynı Zamanda Fedakar ve İyi bir Babaymış!
Escobar tutuklu olduğu hapishaneden kaçmayı başarmış, ancak Kolombiya ormanlarını geçmek Escobar ve ailesi için hiç de kolay olmamış. Buna ek olarak, rivayet o ki ailesiyle birlikte sığınmış olduğu dağ evinde soğuktan titreyen kızını ısıtabilmek için 2 milyon dolar nakit parayı bir an bile tereddüt etmeden yakmış.

6
Pablo Escobar Bu Kadar Paket Lastiğiyle Ne Yapmış?
Pablo Escobar Bu Kadar Paket Lastiğiyle Ne Yapmış?
Bu ismin o dönemler ne kadar zengin olduğunu, sahip olduğu nakit parayı aylık olarak balyalamak için harcadığı 2.500 adet paket lastiğinden anlayabilirsiniz.

7
Escobar'ın Yakalanma Sebebi?
Escobarın Yakalanma Sebebi?
Ailesine fazlasıyla düşkün olan Kolombiyalı uyuşturucu baronunun yakalanmasının sebebi, oğluyla yaptığı uzun telefon görüşmesi olmuş.

8
Halkın Desteğini Kaybeden Escobar!
Halkın Desteğini Kaybeden Escobar!
Arandığı dönemde hem Amerika'ya hem de Kolombiya'ya karşı savaş açmış, öldürülecek her polis için para ödülü koymuştur. Ayrıca arasının bozulduğu bürokrat Cesar Gaviria'nın bineceği uçağı da düşürmüş, 110 kişinin ölümüne sebep olmuştur.

9
Evindeki Manidar Dekorasyon!
Evindeki Manidar Dekorasyon!
Pablo Escobar, ilk uyuşturucu ticareti yaptığı uçağını, büyük malikanesine bir hatıra olarak koydurmuş.

10
Escobar'ın En Büyük Korkusu Neydi?
Escobarın En Büyük Korkusu Neydi?
Escobar'ın en büyük korkusu, suçluların iade edilmesi sistemiydi. İşte bu yüzden de Kolombiya'nın 10 milyar dolar değerindeki devlet borcunu ödemeyi seve seve kabullenmiştir.

11
Pablo Escobar ile Eşi!
Pablo Escobar ile Eşi!
Pablo Escobar, ileride eşi olacak kız arkadaşıyla görüşmeye başladığında 24 yaşındaydı. Kız arkadaşı ise sadece 13!

12
1993 Yılındaki Büyük Saldırının Şüphelisi!
1993 Yılındaki Büyük Saldırının Şüphelisi!
1993 yılında Dünya Ticaret Merkezi'nin bodrum katına yerleştirilen bombanın patlaması neticesinde binada büyük hasar oluşmuş, 6 kişi hayatını kaybetmiş ve 1000'den fazla kişi de yaralanmıştır. Neticede, Pablo Escobar bu saldırının arkasındaki şüpheli isimler arasında da karşımıza çıkmaktadır.

13
Pablo Escobar'ın Learjet'i
Pablo Escobarın Learjeti
Dev isim, uyuşturucu kaçakçılığından kazanmış olduğu paraları Kolombiya'ya sokmak için Learjet marka özel bir iş jeti satın almıştır. Bu jet, her uçuşu sırasında Kolombiya'ya 100 milyon dolar civarında nakit para taşıyormuş.

14
Denizaltıyla Uyuşturucu Taşıyan Baron!
Denizaltıyla Uyuşturucu Taşıyan Baron!
Escobar'ın uyuşturucu ağını o kadar genişletmiş ki uçakların, helikopterlerin, tırların ve gemilerin yetmediği durumlarda denizaltı bile kullanmış.

15
Escobar'ın Gücü!
Escobarın Gücü!
Escobar'ın kurduğu uyuşturucu imparatorluğu, Kolombiya hükümetinden çok daha güçlü ve büyükmüş.

16
Pablo Escobar'ın Yapmış Olduğu İnanılmaz Açıklama!
Pablo Escobarın Yapmış Olduğu İnanılmaz Açıklama!
“Ben çiçek ihracatı yapan iyi kalpli ve dürüst bir adamım” şeklinde açıklama yapan Escobar, bu cümlesiyle tüm dünyayı şok etmiştir.

17
Modern Robin Hood!
Modern Robin Hood!
Evet, sayısız insanı katleden ve zehir tacirliği yapan bu isim aynı zamanda modern Robin Hood olarak da ünlenmiş. Nitekim Escobar, fakir insanlara yardım ediyor ve onlar için; evler, okullar, hastaneler vs. yaptırmıştır.

18
Pablo Escobar'ın BİLİNEN Ölümü!
Pablo Escobarın BİLİNEN Ölümü!
Atalarımızın da dediği gibi, su testisi su yolunda kırılmış. Nitekim Pablo Escobar, 1993 yılında girmiş olduğu silahlı çatışmada vurularak öldürülmüştür. Bununla birlikte; Amerika, Escobar'ın ölümünü tarihteki en büyük insan avı olarak nitelendirmiştir.

19
Pablo Escobar'ın Serveti Ne Kadar?
Pablo Escobarın Serveti Ne Kadar?
Escobar'ın oğlu olan Juan Pablo Escobar yapmış olduğu bir açıklamada; Forbes'in yalan haber yaptığını, çünkü servetinin ne kadar olduğunu hiç kimsenin bilemeyeceğini açıkça belirtmiştir. Veliaht Pablo'nun yapmış olduğu bu açıklama bize gayet mantıklı göründü.

20
Çocuk Kaçakçısı!
Çocuk Kaçakçısı!
Pablo Escobar, Kolombiya'nın en büyük 2. şehri olan Medellin'in yöneticilerinden birinin çocuğunu kaçırmış ve bunun neticesinde fidye olarak 100.000 dolar elde etmiştir.

21
Pablo Escobar'ın Hayatı Boyunca Kaç Kişiyi Öldürmüş Olabileceğini Tahmin Edebilir misiniz?
Pablo Escobarın Hayatı Boyunca Kaç Kişiyi Öldürmüş Olabileceğini Tahmin Edebilir misiniz?
Pablo Escobar'ın 200 yargıç ve 1000 polis, gazeteci ve bürokratla birlikte toplam 4000'den fazla insanın ölümünden sorumlu olduğu tahmin ediliyor.

22
Escobar'ın Parasının Saklı Olduğu Yerler!
Escobarın Parasının Saklı Olduğu Yerler!
Escobar sahip olduğu tonlarca parayı; duvarların içerisinde, depolarda, bodrum katlarda vs. saklamıştır. Paraların saklandığı yerde çıkan bir yangın, sel ya da farelerin kemirmesi sonucunda, Escobar'ın kaybedeceği para miktarı 100 milyon doları buluyormuş. Ve her yıl baronun % 10'luk serveti fareler tarafından mideye indiriliyormuş.

23
Ayrıca intihar etmek için sağ kulağa ateş edilmesi gerektiğinin üzerine basan Escobar'ın otopsi raporunda da ölüm nedeninin sağ kulaktan giren kurşun olduğu belirtiliyormuş. Kısacası; bir döneme damgasını vuran ünlü uyuşturucu kaçakçısı, oğluna göre ailesini koruyabilmek için ölmeyi tercih etmiş.

24
Hatıra Fotoğrafı!
Hatıra Fotoğrafı!
ABD tarafından her yerde arandığı dönemde Escobar, oğluyla birlikte Beyaz Saray'ın önünde fotoğraf çektirerek anı ölümsüzleştirmiş.

25
Escobar'ın Kullanmış Olduğu Halk Otobüsü!
Escobarın Kullanmış Olduğu Halk Otobüsü!
Yine bir firar sırasında Escobar ve ordusu, güvenli bir yere sığınabilmek için şoför koltuğunda Escobar'ın oturduğu bir halk otobüsü ile kaçmışlardır.

26
Escobar'ın Yükselişi!
Escobarın Yükselişi!
Suç dünyasına girdikten sonra hızla yükselen Escobar, ABD dışında pek çok ülkeye satış yapmış, hatta ticareti için bir okyanus adasına havaalanı yaptırmıştır.

27
Escobar'ın Bonny&Clyde Otomobili!
Escobarın Bonny&Clyde Otomobili!
Tüm büyük suçluları romantik bir şekle sokmayı seven Escobar, Bonny Elizabeth Parker ile Clyde Chestnus Barrow isimli dünyaca ünlü suçluların yasal güçlerden kaçarken kullandığı otomobili satın almıştır.

28
Pablo Escobar'ın Sıra Dışı Şakaları!
Pablo Escobarın Sıra Dışı Şakaları!
Dünyanın en büyük ve güçlü suçluları arasında gösterilen ismin tuhaf şakalar yapmaktan hoşlandığını biliyor muydunuz? Evet, kulağa biraz garip geliyor ama durum bu! Örneğin; Escobar bir adamından kahve getirmesini istemiş ve daha sonra ağzının köpürmesini sağlayacak bir ilaç almış. Bunun neticesinde, adamını kendisini zehirlemeye çalıştığını söyleyerek suçlayan Escobar, zavallının suratına 10 dakika boyunca silahını doğrultarak, şaka mağdurunun hayatı boyunca unutamayacağı dakikalar yaşamasına sebep olmuş.

29
Çocuklarının Doğum Günlerindeki İlginç Gelenek!
Çocuklarının Doğum Günlerindeki İlginç Gelenek!
Bir Meksika geleneği olarak bilinen ve özel törenlerde içi şeker ya da oyuncakla doldurulan Pinatas isimli unsurlar, Escobar'ın çocuklarının doğum günlerinde şeker yerine parayla dolduruluyormuş.

30
Escobar ve Sarayları Aratmayan Malikanesi!
Escobar ve Sarayları Aratmayan Malikanesi!
Escobar'ın kendisi ve ailesi için satın aldığı 20 kilometrekare büyüklüğündeki ev (Morroquin), içerisinde hayvanat bahçesi bile olan saray mahiyetinde bir malikane olarak tasarlanmış Zürafaların, su aygırlarının, fillerin ve daha başka pek çok türün bulunduğu hayvanat bahçesinin haricinde, tenis kortu, havaalanı ve futbol sahası gibi tesisler bulunuyormuş.

31
Ölümünden Sonra Malikanesine Ne Oldu?
Ölümünden Sonra Malikanesine Ne Oldu?
Don Pablo ve El Baron takma isimleriyle de tanınan Escobar'ın malikanesi ölümünden sonra bir tema park haline getirilmiş.

32
Escobar'ın Ustaca Tasarlanmış Kaçakçılık Metodu!
Escobarın Ustaca Tasarlanmış Kaçakçılık Metodu!
Dünyaca ünlü suçlunun tasarlamış olduğu metot, sanıyorum o zamanlarda kimsenin aklına gelmezdi. Zira Escobar, bu uyuşturucuyu Amerika'ya sokabilmek için sıvı kokaine batırılmış pantolonları kullanıyormuş. Ayrıca uçakların lastiklerinde de uyuşturucu taşıyormuş.

33
Pablo Escobar ve Ailesinin Bilinmeyen Yönleri!
Pablo Escobar ve Ailesinin Bilinmeyen Yönleri!
Pablo Escobar'ın oğlu Sebastian Morroquin, babasının hayatını anlatan Narcos dizisini eleştirerek, gerçeklerin çarpıtıldığını söylemiş. Çünkü Escobar ve ailesi, son yıllarda bir sürü maddi sıkıntı çekmiş. Babasının arandığı yıllarda, yanında kimsesinin kalmadığını söyleyen Morroquin, milyonlarca dolarları olduğu halde dışarı çıkamadıkları için aç kaldıklarını belirtmiş.

Son Dakika Pablo Escobar Hakkında İnanmakta Güçlük Çekeceğiniz 33 Gerçek - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement