Pakistanlı genç kadın, saldırganın cinsel organını keserek tacizden kurtuldu - Son Dakika

Pakistanlı genç kadın, saldırganın cinsel organını keserek tacizden kurtuldu

15 gün önce

Pakistan'da 25 yaşındaki kadın, evine zorla girip kendisini taciz etmeye kalkan adamın cinsel organını keserek saldırıdan kurtuldu.

1
Dünyanın en kalabalık Müslüman nüfuslarından birine sahip Pakistan'da her sene yüzlerce kadın cinsel saldırıya maruz kalıyor.

2
Pakistan'ın Pencap eyaletinde geçen salı günü yaşanan olayda 25 yaşındaki kadın, evine zorla giren adamın cinsel saldırısına uğradı. Genç kadın saldırıdan adamın cinsel organını keserek kurtuldu.

3
Olay sonrası açıklama yapan polis yetkilisi Muhammed İlyas, 25 yaşındaki kadının verdiği ifadeye dayanarak söz konusu zanlının kadının evine zorla girdiğini, daha sonra da saldırarak tecavüz etmeye yeltendiğini, adamdan kurtularak mutfağa koşan genç kadının eline bıçak alıp kendisine tekrar yaklaşan adamın cinsel organının kestiğini söyledi.
4
Şu anda Faysalabad kentinde tedavi altında olan 28 yaşındaki saldırgan ise henüz konuşamıyor. Durumunun iyileşmesinin ardından sorguya çekilecek.
5
Olay sonrası konuşan kadın aktivist Farzana bari, "Bu çok utanç verici bir durum. Çoğunlukla kadın kurbanlar tecavüz olayları sonrası hem yasal sistem, hem de toplum tarafından suçlanıyor." ifadelerini kullandı.
6
Ülkede saldırıya uğrayan kadınlar erkeklerle dolaştıkları ya da yakınlaştıkları gerekçesiyle toplum tarafından suçlanıyor. Bu sebeple çoğu kadın toplum tarafından dışlanmak ya da küçük düşürülmekten kaçındıkları için sessiz kalmayı tercih ediyor.
7
Pakistan İnsan Hakları Komisyonu, tecavüz eden ya da yeltenen erkeklerin çoğu zaman yasaların eksikliği ya da uzun prosedürler sebebiyle ceza almadığını dile getiriyor.

Haber Yayın Tarihi: 06.02.2020 12:53 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kürtajla alınmak istenen down sendromlu kız model oldu Ölümcül virüsle savaşan Çin'de evcil hayvanlar gasp edilip öldürüldü Türkiye'nin en mutlu şehirleri belli oldu! Zirvedeki kentin 2020'ye kadar trafik lambası bile yoktu Suudiler, ülkelerini istila eden çekirgeleri yemeye başladı Acun Ilıcalı'nın, 'mucize çocuk' dediği 4,5 aylık hamile kızı Banu'nun hikayesi yürek sızlattı