İşte kıyamet senaryolarında sağ kalabileceğiniz 11 güvenli ülke - Son Dakika

İşte kıyamet senaryolarında sağ kalabileceğiniz 11 güvenli ülke

06.10.2019 16:26

Yeni Zelanda'da bulunan Otaga Üniversitesi, küresel çaptaki felaket durumlarında, hangi ülkelerin en güvenli yerler olduğunu ortaya koyan bir araştırma yayımladı.

1
Yeni Zelanda'da bulunan Otaga Üniversitesi, küresel çapta salgınların yaşandığı felaket durumlarında, hangi ülkelerin en güvenli yerler olduğunu ortaya koyan bir araştırma yayımladı.
2
Sputnik'in haberine göre, araştırma, kıyameti andıran hallerde hastalıkların taşınmasının zorluğundan ötürü en güvenli yerlerin adalar olduğunu söylüyor. Ancak ne yazık ki her ada, yeryüzü şekilleri itibariyle, insan nüfusu için elverişli değil.
3
Nüfus, konum, doğal kaynaklara erişim, siyasi ve toplumsal özelliklerin incelenmesine dayanan araştırmada, kıyametten kaçmak için en elverişli ülkeler Avustralya, Yeni Zelanda ve İzlanda olarak belirlendi.
4
İlk 10'da yer alan diğer ülkeler şunlar: Malta, Japonya, Cape Verde, Bahamalar, Trinidad, Tobago, Barbados ve Madagaskar.
5
Araştırmayı yayınlayan bilim ekibinde yer alan Nick Wilson, insanların soyunun tükenmesine yol açabilecek bir salgın yaşanma ihtimalinin, nüfus yoğunluğu, globalleşme ve biyoteknolojideki ilerlemelerden ötürü hiç olmadığı kadar yükseldiğini belirtti.

6
Wilson, böyle bir salgının insanların soyunu tüketmese bile insan potansiyeline kalıcı ya da geniş çaplı zarar verebileceğini söyledi.

YORUMLAR (13)
  • Ersin: Küresel çaptaki felaket durumlarında diyor haberde yani kıyametle alakası yok. Buradaki sorun haber başlığını atanlar haber ilgi çeksin diye kıyamet başlığı atmışlar.Yoksa tabiki kıyamette taş üstünde taş kalmayacak. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • nuri alço abiniz.: walking dead i çok izliyorlar bunlar. sadece küresel çaplı iç savaşlar çıkacak merak etmeyin Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika İşte kıyamet senaryolarında sağ kalabileceğiniz 11 güvenli ülke - Son Dakika


Advertisement