İşte kıyamet senaryolarında sağ kalabileceğiniz 11 güvenli ülke - Son Dakika

İşte kıyamet senaryolarında sağ kalabileceğiniz 11 güvenli ülke

06.10.2019 16:26

Yeni Zelanda'da bulunan Otaga Üniversitesi, küresel çaptaki felaket durumlarında, hangi ülkelerin en güvenli yerler olduğunu ortaya koyan bir araştırma yayımladı.

1
Yeni Zelanda'da bulunan Otaga Üniversitesi, küresel çapta salgınların yaşandığı felaket durumlarında, hangi ülkelerin en güvenli yerler olduğunu ortaya koyan bir araştırma yayımladı.
2
Sputnik'in haberine göre, araştırma, kıyameti andıran hallerde hastalıkların taşınmasının zorluğundan ötürü en güvenli yerlerin adalar olduğunu söylüyor. Ancak ne yazık ki her ada, yeryüzü şekilleri itibariyle, insan nüfusu için elverişli değil.
3
Nüfus, konum, doğal kaynaklara erişim, siyasi ve toplumsal özelliklerin incelenmesine dayanan araştırmada, kıyametten kaçmak için en elverişli ülkeler Avustralya, Yeni Zelanda ve İzlanda olarak belirlendi.
4
İlk 10'da yer alan diğer ülkeler şunlar: Malta, Japonya, Cape Verde, Bahamalar, Trinidad, Tobago, Barbados ve Madagaskar.
5
Araştırmayı yayınlayan bilim ekibinde yer alan Nick Wilson, insanların soyunun tükenmesine yol açabilecek bir salgın yaşanma ihtimalinin, nüfus yoğunluğu, globalleşme ve biyoteknolojideki ilerlemelerden ötürü hiç olmadığı kadar yükseldiğini belirtti.

6
Wilson, böyle bir salgının insanların soyunu tüketmese bile insan potansiyeline kalıcı ya da geniş çaplı zarar verebileceğini söyledi.

Son Dakika İşte kıyamet senaryolarında sağ kalabileceğiniz 11 güvenli ülke - Son Dakika


YORUMLAR (13)
  • Ersin: Küresel çaptaki felaket durumlarında diyor haberde yani kıyametle alakası yok. Buradaki sorun haber başlığını atanlar haber ilgi çeksin diye kıyamet başlığı atmışlar.Yoksa tabiki kıyamette taş üstünde taş kalmayacak. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • nuri alço abiniz.: walking dead i çok izliyorlar bunlar. sadece küresel çaplı iç savaşlar çıkacak merak etmeyin Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı Bu işin kaybedeni Kanye olacak! Kardashian, 500 milyon TL'lik yalıya gözünü dikti Hamilelik iddiaları yeniden alevlendi! Aslışah Alkoçlar olay pozunu paylaşır paylaşmaz sildi Şubat ayının en çok satan otomobil markaları! İlk 3'te sıralama değişti Libidosunun yüksekliğinden dert yanan genç kız anlattıklarıyla şaşırttı: Bir erkeğe bakınca bile tatmin oluyorum