Papa Franciscus İstanbul'da - Son Dakika

Papa Franciscus İstanbul'da

6 yıl önce

1
Dünkü Ankara ziyaretinin ardından bugün İstanbul'a gelen Papa Francesco, basın ordusu önünde Sultanahmet Camii'nde dua etti.

2
Vatikan Devlet Başkanı ve Katolik Dünyasının Ruhani Lideri Papa Francesco, Sultanahmet Camii'ni ziyaret etti. Papa Francesco'yu İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran karşıladı.

3
Papa Francesco, İstanbul'da ilk olarak Sultanahmet Camii'ni ziyaret etti. Papa burada İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran ile birlikte el açıp dua etti. İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, ilk olarak mihrabı ve minberi tanıttı. Mihrap ile ilgili ayetlerden söz eden Yaran, minberden de Cuma namazında hutbe vermek için yararlanıldığını anlattı.

4
Minberden Cuma namazında okunan Nahl Suresi 90. ayetinden, "Allah adaleti emreder, iyiliği emreder; akrabaya vermeyi, yardım etmeyi emreder. Çirkinliği yasaklar, İslam'a uymayan konuları yasaklar. Taşkınlığı, azgınlığı yasaklar. Sizden de buna uymanız beklenir" alıntısını yaptı.

5
Daha sonra Papa ve Müftü Yaran, Sultanahmet Camii'nde bir müddet dua etti. Yaran, ayrıca camide çini ve lalenin bulunduğunu belirtti. Lalenin İslam dininde Allah'ı sembolize ettiğini dile getirdi. Papa Francesco'nun beyaz bir kutu hediye ettiği Rahmi Yaran, şu an dünyanın duaya ihtiyacı olduğunu vurguladı. Duanın ardından Rahmi Yaran Papa'ya "Allah kabul etsin" dedi.

6
Papa'ya Sultan Ahmet hatırası olarak Allah'ı sembolize eden lale figürlü özel bir çini hediye edildi.

7
Daha sonra Papa ve Yaran, Sultanahmet Camii'nden ayrıldı. Papa Francesco buradan sonra Ayasofya Müzesi'ni ziyaret etti.

8
Katolik aleminin ruhani lideri Vatikan Devlet Başkanı Papa Francesco, İstanbul'a geldi. Papa'ya İstanbul gezisi için Renault Clio Symbol araç tahsis edildi. Vatikan'da da Fiat Albea marka otomobil kullanan Papa'nın bu talebi hem şaşırttı hem de yerine getirildi.

9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42

Haber Yayın Tarihi: 29.11.2014 12:38 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Erzurum'da gizemli yol! Boşta bırakılan araçlar kendi kendine yokuş çıkıyor Her gün 200 metreyi kendi kendine yürüyordu! Sırrı ortaya çıktı Herkes normal bir dükkan sanıyordu, meğer eşcinsel ilişki imparatorluğu kurmuşlar Çocukların ölümüne sebep olan şırınga çikolata nedir? Damacananızın dibinde 7 sayısı varsa dikkat! Sakın içmeyin