Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler - Son Dakika

Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler

28.11.2014 09:27

1
Yurt dışına çıkmak, orada yepyeni bir hayat kurmak belki de pek çoğumuzun hayali. Eskiden hayal dahi edemeyeceğiniz ülkelere yerleşmek artık daha kolay. İşte parayla vize veren ülkeler...

2
Dominik : Dominik Cumhuriyeti'nde 100 bin dolar yatırıma vatandaşlık hakkı verirken, eş ve çocuk varsa tutar 200 bin dolara çıkıyor.

3
Kanada : Kanada'da 400 bin dolarlık yatırımla birlikte, 800 bin dolarlık varlık istiyor.

4
Avusturya : Avusturya'da 6-10 milyon Euro'luk risk sermayesi yatırımı gerekiyor. Vakıflara 2 milyon Euro'luk bağışlar karşılığında da vatandaşlık hakkı veriliyor.

5
Guatemala : Guatemala'da beş yıllık devlet tahvillerine en az 50 bin dolarlık yatırım vatandaşlık için yeterli oluyor.

6
Hong Kong : Hong Kong'da Yaklaşık 1 milyon 260 bin dolar tutarında bir yatırımla ülke vatandaşlığına sahip olmak mümkün.

7
Makedonya : Makedonya'da 40 bin Euro'luk gayrimenkul alan yabancılara bir yıllık oturma izni, 400 bin Euro değerinde yatırım yapana ve en az 10 işçi istihdam edene ise vatandaşlık tanınıyor.

8
Saint Kitts ve Nevis : Saint-Kitts ve Nevis'de hükümet tarafından onaylanan projelere 400 bin ile 1 milyon dolar arası yatırım yapmak gerekiyor.

9
Uruguay : Uruguay'da vatandaşlık için yatırım gerekli değil ancak kişi başı aylık 1200 dolar gelir şart. Önce geçici ikamet, üç yıl sonra vatandaşlık veriliyor.

10
Arnavutluk : Arnavutluk'da ülkede 200 bin dolar yatırım yapan işadamları vatandaşlık hakkını kazanıyor.

11
Avustralya : Avustralya'da 4,7 milyon dolarlık yatırımla yatırımcı vizesi alan bölgeye yerleşebiliyor.

12
Bulgaristan : Bulgaristan'da en az bir yıl daimi oturumu olan ve 1 milyon leva (1,2 milyon dolar) ve üzerinde yatırım gerçekleştirilen yabancılara vatandaşlık veriliyor.

13
Güney Kıbrıs : Güney Kıbrıs'da 3 milyon euroya AB pasaportu almak mümkün.

14
İngiltere : İngiltere'de beş yıl süreyle İngiltere topraklarında 1 milyon sterlin tutarında yatırım yapanlar vatandaşlık hakkı kazanıyor.

15
İrlanda : İrlanda'da 500 bin euroluk yatırım yapanlar, hükümetin belirlediği tarihte ülke vatandaşı olabiliyor.

16
İspanya : İspanya'da ise 160 bin euro ve üzerinde konut ve gayrimenkul alanlara İspanya'da oturma izni ve AB içinde serbest seyahat ve çalışma olanağı tanıyor.

17
Karadağ : Karadağ'da ise 500 bin Euro'dan fazla yatırım yapan işadamlarına vatandaşlık hakkı veriliyor.

18
Letonya : Letonya'da yatırımcının vatandaşlık almak için kırsal alandan 71 bin 500 Euro tutarında ya da büyük şehirlerden 143 bin Euro tutarında gayrimenkul satın alması yeterli.

19
Portekiz : Portekiz'de 500 bin euroluk gayrimenkul alana ikamet hakkı, 1 milyon euro yatırım yapana ise vatandaşlık veriliyor.

20
Slovakya : Slovakya'da vatandaşlık için istenen yatırım miktarı 1 milyon euro.

21
Ukrayna : Ukrayna'da şirket adına açılan banka hesabında 100 bin dolarla sınırsız oturum hakkı alınıyor.

22
Yeni Zelanda : Yeni Zelanda'da vatandaşlık hakkı kazanmak için seçilen programa bağlı olarak 1 milyon dolar ile 7 milyon dolar arasında yatırım yapılması gerekiyor.

23
Almanya : Almanya'da gerekli olan minimum yatırım miktarı 250 bin Euro olarak belirlenirken, bu tutarın Alman vatandaşlarına istihdam yaratması gerekiyor.

24
Malta: Malta 650 bin Euro karşılığında vatandaşlık hakkı tanıyor. AB vatandaşı olma şansı, Schengen Bölgesi'nde bulunması ve ABD ile vize anlaşması olması Malta'yı diğer ülkelerden ayırıyor.

25
Singapur: Hesabınızda 2 milyon dolar varsa Singapur vatandaşlığı için de hakkınız var. Fakat bir şart daha var; yıllık 160 milyon dolar civarında bir ciroya sahip olmalısınız. Yani bu epey tuzlu bir seçenek.

26
Avusturya: Avusturya da para karşılığında vatandaşlık hakkı tanıyor ama ne kadar para talep ettikleri bilinmiyor, gizli tutuyorlar. Vatandaşlık için para dışında sıradışı bir yetenek veya başarı öyküsü şeklinde ilginç istekleri de var. Yani dilinizi burnunuza değdirebiliyorsanız başvurmaya değer.

27
Belçika: Belçika vatandaşı olmak için en az 3 yıl Belçika'da yaşamanız gerekiyor. Bu şartı yerine getirirseniz devlet tarafından sizin için belirlenen bir miktar para karşılığında Belçika vatandaşı olabiliyorsunuz.

28
Güney Kıbrıs: Resmi olarak tanımasak da Avrupa Birliği üyesi olan Kıbrıs Rum kesiminin vatandaşlık hakkı için talep ettiği para 3 milyon Euro.

29
Antigua ve Barbuda: Her şeyi bırakıp dünyanın sahil kasabasına yerleşmek için ideal. Karayip Denizi'nin doğusunda, Küçük Antiller ada grubundaki cennet gibi doğasıyla bağımsız bir ada ülkesi olan Antigua ve Barbuda, vatandaşlık için 400 bin dolar istiyor.

30
Grenada: Vatandaşlık hakkı için 100 bin dolarlık yatırım şartı koşan bir diğer ada ülkesi de Grenada . Karayip Denizi'nin doğusunda yer alıyor.

31

Son Dakika Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı