Paris'teki Terör Saldırılarını Dünya Liderleri Kınadı - Son Dakika

Paris'teki Terör Saldırılarını Dünya Liderleri Kınadı

14.11.2015 10:40

1
Paris'te yaşanan katliama dünya liderleri sessiz kalmadı. Fransa'nın başkenti Paris'te meydana gelen ve onlarca kişinin ölümüne yol açan terör saldırılarına dünya liderlerinden kınama geldi.

2
ABD Başkanı Barack Obama: Teröre karşı savaşmaya devam edeceğiz. Bu saldırı tüm insanlığa yapılmıştır.

3
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Fransız halkına kayıpları için taziyelerimi sunuyor yaralılara acil şifalar diliyorum.

4
Almanya Başbakanı Angela Merkel: Kalbim, muhtemelen bir terör saldırısı sonucu hayatını kaybedenlerin yakınları ve Paris'teki tüm insanlarla beraber.

5
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: Parisliler sizinle birlikteyiz.

6
İngiltere Başbakanı David Cameron: Paris'te bu gece meydana gelen olaylarla sarsıldım. Yardım için elimizden geleni yapacağız.

7
Hollanda'da Başbakanı Mark Rutte: Fransa'da yaşanan bu vahşi terör olayından dolayı şoke oldum, tüm dualarımız Fransız halkıyla.

8
Belçika Federal Başbakanı Charles Miche: Paris'te yeni bir trajedi yaşandı. Ölenlerin ve yaralananların yakınlarına güç ve sabır diliyorum. Belçika, Fransa halkı ile beraberdir.

9
İtalya Başbakanı Matteo Renzi: İtalya, Paris'teki kurbanlar için ağlıyor. Fransız kardeşlerinin acısını paylaşıyor.

10
Kanada Başbakanı Justin Trudeau: Bu karanlık günlerinde Fransa halkının yanındayız.

11
Kosova Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga: Fransa'nın acısını paylaşıyoruz ve terörle mücadelesinde her zaman yanındayız.

12
Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic: Tüm dünya ülkeleri olarak yanınızdayız, inanın ki yapılan saldırıları haklı çıkartacak hiçbir politik söylem mevcut değildir.

13
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun: Saldırganları yargı önüne bir an önce çıkaracakları konusunda Fransız otoritelerine güveniyoruz. Fransız halkının yanındayız.

14
BM Genel Kurulu Başkanı Mogens Lykketoft: Hepimiz bu gaddarlığa karşı birlikte mücadele etmeliyiz. Bu vahşete teslim olmayacağız çünkü bunun modern dünyada yeri yok.

15
AB Konseyi Başkanı Donald Tusk: Şok içinde izliyorum.

16
AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker: Paris'te yaşanan olaylardan dolayı derin şok yaşadım. Fransa'daki insanlarla tamamen birlik içerisinde duruyoruz.

17
Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz: Paris'ten korkunç haberler geldi. Düşüncelerimiz, saldırıların mağdurlarıyla ve yetkililerle.

18
AB Dış ilişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini: Avrupa Fransa ve Fransa halkı ile beraber.

19
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg: Bu gece Paris'te yaşanan dehşet verici saldırılardan dolayı derinden şoka uğradım. Düşüncelerim mağdurların aileleri ve Fransa halkıyla beraber.

20
İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond: Düşüncelerim kurbanlar ve sevdikleriyle. Rehin alınanlar olduğu yönündeki haberler nedeniyle kaygılıyım

Son Dakika Paris'teki Terör Saldırılarını Dünya Liderleri Kınadı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sivaslılar'dan kangal sayısını ikiye çıkaran Adriana Lima'ya çağrı: Üçüncüsü bizden olsun Bir ay içinde hamile bıraktığı 6 kadınla yan yana gelip poz verdi Köyün yarısı koronaya yakalandı, kimse vefat etmedi! Sırrı iki şeyde saklı Çok şaşıracaksınız! Ali Baba ve Kırk Haramiler'deki içi altın dolu mağara bakın neredeymiş Sadece meyve ve bitkilerle besleniyor! Ormanın gerçek kralını görenler hayretler içerisinde