Patatesi Koltuk Altınıza Sürün Bakın Ne İşe Yarıyor! - Son Dakika

Patatesi Koltuk Altınıza Sürün Bakın Ne İşe Yarıyor!

2 yıl önce

Toprak altında kök halinde bulunan, nişasta deposu, enerji kaynağı, faydalı, lezzetli, dünya üzerinde yokluğu düşünülemeyecek besin maddesi patates. Patates tüketmenin içerdiği nişastadan dolayı sağlıklı mı sağlıksız mı olduğu da ayrı bir bir tartışma konusu. Patates yemeyi tercih etmiyor olabilirsiniz ama patatesin çok az bilinen yararlarını öğrendikten sonra evinizde patatesi eksik etmek istemeyeceksiniz. İşte patatesin çok az bilinen sıra dışı kullanımları...

1
Güneş yanıkları
Güneş yanıkları


Birkaç patatesi iyice yıkayıp ince dilimler halinde kesin. Bu dilimleri güneş yanığı olmuş bölgeye 10 ila 15 dakika uyguladığınızda güneş yanıklarınızın iyileşmeye başladığını göreceksiniz.

2
Baş ağrısı
Baş ağrısı


Baş ağrıları için ağrı kesici haplara bağımlı olmaktan bıktınız ve doğal yöntemleri denemek istiyorsanız patatese bir şans verin. Başınız ağrımaya başladığında şakaklarınıza patates dilimlerini sargı bezi ile sabitleyin.

3
Metabolizma güçlendirme
Metabolizma güçlendirme


Her sabah patates suyu içerek kendinizi kanser ve kolesterole karşı koruyabilir, metabolizmanızı güçlendirebilir hatta kilo verebilirsiniz.


Çiğ birkaç patatesi soyup blenderda sıvı hale gelene kadar iyice karıştırın. Tadı çok lezzetli olmayabilir, bu nedenle tadını maskelemek için başka sebzeler ekleyebilirsiniz.

4
Koltuk altı beyazlatma
Koltuk altı beyazlatma


Yaklaşan yaz mevsiminde askılı bluzlarını rahatlıkla giyebilmek için koltukaltlarınıza patates dilimleriyle masaj yapın. Bir patatesi püre haline getirerek koltukaltınızda bekletmeyi de deneyebilirsiniz. Bu yöntemi bir ay boyunca haftada iki kere uygulayarak koltukaltlarınızı yaza hazırlayabilirsiniz.

5
Sivilceler
Sivilceler


Patatesin içindeki antioksidan, C vitamini ve diğer bileşenler cildinizi nemlendirir, lekeleri beyazlatır ve sivilceleri tedavi etmede yardımcı olur.


Her gece yatmadan önce sivilceleriniz üzerine bir dilim çiğ patates ovalamanız sivilcelerinizde kurtulmanız için yeterli olacaktır.

6
Pas sökücü
Pas sökücü


Paslanmış metal eşyalarınızı temizlemek için patatesten yardım alabilirsiniz. Bir patatesin üstüne kabartma tozu, tuz veya deterjan sürüp paslanmış metal eşyalarınızı ovduğunuzda pasın çözüldüğünü göreceksiniz.

7
Cam temizliği
Cam temizliği


Camlarınızı temizlemek için çeşitli kimyasallar kullanmak yerine pencerenizin her tarafına bir patates sürüp parlayana kadar kuru bir bez ile silmeyi deneyin.

8
Leke çıkarıcı
Leke çıkarıcı


Kıyafetleriniz üzerindeki lekeleri patates yardımı ile çıkarabilirsiniz. Birkaç patatesi rendeleyerek bir bardak suya koyduğunuzda oluşan patates suyunu lekeleri ovalamak için kullanın. Sonrasında soğuk su ile yıkadığınızda lekelerin büyük ölçüde yok olduğunu göreceksiniz.

9
Gözlük camı buğulanması
Gözlük camı buğulanması


Eğer gözlük kullanıyorsanız sıcak bir bardak kahve içtiğinizde veya kışın sıcak bir odaya girdiğinizde gözlük camınızın anında buğulanmasının ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyorsunuz demektir. Merak etmeyin patateslerin bunun içinde bir çözümü var.


Gözlük camlarınızı bir dilim patates ile silin ve sonra gözlüğünüzün cam temizleme mendili ile temizleyin.

Haber Yayın Tarihi: 25.05.2018 10:52 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İmdat çağrısına cevap veren bikini modeli polis memuru vurularak öldürüldü Futbolcu Javier Hernandez'in eşi Sarah Kohan hem güzelliği hem yeteneğiyle büyülüyor Hadise işi abarttı! Ayna önünde mayosuyla dans edip kalçasını gösterdi Buz hokeyinin kalça kraliçesi Andreja Rituper, Ferrari benzetmesiyle olay oldu! Donan göl üzerinde hatıra fotoğrafı çektirdiler! Ortaya birbirinden ilginç kareler çıktı

Son Dakika Haberleri