Pazartesi Gününü Sevmediği İçin Katliam Yaptı! - Son Dakika

Pazartesi Gününü Sevmediği İçin Katliam Yaptı!

03.07.2017 11:35

Brenda Ann Spencer, 1962'de Kaliforniya, San Diego'da dünyaya geldi. 16 yaşında katliam yaptı. Bu katliamın sebebi ise sadece genç kızın pazartesi günlerini sevmemesiydi!

1
Brenda, San Diego Kaliforniya'da evinde otururken birden evdeki silahı aldı ve evinin karşısından geçen ilkokul öğrencilerine ateş açtı.

2
Brenda 2 kişinin ölümünden ve 9 kişinin yaralanmasından sorumlu tutularak hüküm giydi.

3
Mahkemede ise bu katliamın nedenini 'pazartesi günlerini sevmediği' olarak açıkladı.

4
Duruşmada konuşan sınıf arkadaşları ise, Brenda'yı her zaman garip bulduklarını anlattılar. Görünüş olarak 16 yaşında, kızıl saçlı, zayıf ve 1.60 boyunda olan kızın arası kimseyle iyi değilmiş ve de sporla yakından ilgileniyormuş.

5
Brenda'nın silahı nereden bulduğu ise daha ilginç. Babası, kendisinden doğum günü hediyesi olarak radyo isteyen kızına silah almış. Brenda da bu hediyeyi ailesinin intiharını istediği şeklinde yorumlamış.

6
2 çocuğun ölümü ve 9 kişinin yaralanmasından sorumlu tutulurken, bunu neden yaptığını şu sözleriyle açıklamış; “I Don't Like Mondays (Pazartesilerden hoşlanmam.)” Brenda 25 yıl hapis cezasına çarptırılmış . Daha sonra Brenda suçu ölmek istediği için işlediğini söylemiş. Kendisi böyle bir cinayet işlerse polislerin de kendisini öldürebileceğini ve bu hayattan kurtulabileceğini açıklamış.

7
Daha sonra Epilepsi tehşisi konulan Brenda'nın hapishanedeyken ağır depresyon tedavileri gördüğü de ortaya çıkmış.

8
2005'de hapis cezası tekrar uzatılan Brenda'nın sorun çıkmadığı takdirde 2019'da tahliye olacağı biliniyor.

9

YORUMLAR
500

Son Dakika Pazartesi Gününü Sevmediği İçin Katliam Yaptı! - Son Dakika


Advertisement
Haberi Paylaş