'Perdeyi üstüne dola' diyen gelinlikçiye sinirlendi, 120 kilo verdi! - Son Dakika

'Perdeyi üstüne dola' diyen gelinlikçiye sinirlendi, 120 kilo verdi!

03.10.2019 14:11

Gelinlikçinin "Camdaki perdeyi sök üstüne dola" demesiyle travma yaşayan genç kadın tüp mide ameliyatı oldu. 1 yılda 120 kilo verdi.

1
İstanbul'da yaşayan 37 yaşındaki Canan Başar Aytepe'nin başı uzun yıllar fazla kilolarıyla dertteydi. Obez bir çocukluk dönemi geçirdiğini söyleyen Aytepe, "Gece 3'te kalkıp, anneme makarna yaptırıp yiyordum. Fast-food ve asitli içecekleri çok fazla tüketiyordum. Eşimle uzun yıllar sevgili olduk. Evlenmeye karar verince gelinlik bakmak istedim, hayalim vardı. Gelinlikçiye gittim, katalogdan gelinlik beğendim, çalışan kadına gösterdim. O da bana 'kızım camdaki perdeyi sök, üstüne dola tamamı senin üstüne gelinlik olur' dedi. Söylediği benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Kafamdan aşağı kaynar su döküldü. Bu travmayı biraz zor atlattım." ifadelerini kullandı.
2
Doktor 'bu kiloyla hamile kalamazsın' dedi
Doktor bu kiloyla hamile kalamazsın dedi
İnternette aşırı kilolu kişilerin çocuklarının olmayacağına yönelik haberler okuyunca doktora gitmeye karar verdiğini aktaran Aytepe, "Doktor bana ikinci bir travma yaşattı. 'Kızım sen bu kiloyla hamile kalamazsın, hadi kaldın zaten doğururken masada kalırsın, annesiz çocuk mu dünyaya getirmek istiyorsun?' dedi. Çok kötü oldum, ayrılmaya karar verdim. Eşim 'sen daha değerlisin, çocuk umurumda değil, yeter ki sen ol' diye beni sakinleştirdi." şeklinde konuştu.
3
1 yılda 120 kilo verdi!
1 yılda 120 kilo verdi!
Gelinlikçide yaşadıkları ve doktorundan duyduğu sözler üzerine kilo vermeye karar verdiğini söyleyen Aytepe, "Sonra kilo vermeye karar verdim. Ya eşimin yanında çocuklarımla beraber olacaktım, ya da olmam diye düşündüm. Mide küçültme ameliyatı olmaya karar verdim. Ameliyata girmek için 178 kilodan 158 kiloya düştüm." ifadelerini kullandı.
4
Sporu hayatının bir parçası yaptı!
Sporu hayatının bir parçası yaptı!
Ameliyattan sonra çok hızlı kilo verdiğini dile getiren genç kadın, "Evlilik hayalim de olduğu için spor yapmaya başladım. İlk ay haftanın 5 günü sabahları beş, akşamları beş kilometre yürüdüm. Daha sonra haftanın 4 günü yüzmeye gittim. 6'ncı ayın sonunda 85 kiloya indim." dedi.
5
Fast-food'u ve asitli içecekleri hayatından çıkardığını belirten Aytepe, "Haftada 1 bardak su içerdim, artık günde 2 litre su içiyorum. Aynı gelinlikçiye gittim istediğim bir gelinlik vardı, onu seçtim. Gittiğimde beni tanıyamadı, bir önceki gidişimde resim çektirmiştim onu gösterdim. 'Bu sen olamazsın' dedi. 1 yıl sonra yeni halimle yanına gittiğimde şoka girdi ve inanamadı." diye konuştu.
6
Annelik tarif edilemez bir duygu. Çünkü 'anne olamazsın' demişlerdi. Sonra kucağıma ikiz yavrularımı aldım. Bu anlatılamaz bir şey. Anne olamamak çok korkutucu bir düşünceydi. Sağlık durumları çok iyi, şimdi 2 yaşındalar." dedi.
7
Annelik tarif edilemez bir duygu!
Annelik tarif edilemez bir duygu!
Çocuklarının sağlıklarının gayet iyi olduğunu söyleyen Aytepe, "Hamilelik dönemimde de çok kilo almadım, sadece bebekler kilo aldı. 68 kiloyla doğuma girdim. İkiz oldukları için erken geldiler, sezaryenla doğum yaptım.
8
9
Şimdi 60 kilo
Şimdi 60 kilo
Şu anda 60 kilo olduğunu belirten Aytepe, "Gelinliğimin üstüne nazar değmesin diye, mavi çiçekler taktırdım. Önce nişan yaptık, ağustos ayında düğün yaptık. 78 kiloydum. Evlendikten sonra 1 yılı tamamladığımda sürpriz bir şekilde hamile olduğumu öğrendim o zaman 58 kiloydum. Ameliyatımın üzerinden 5 yıl geçti şu anda 60 kiloyum." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (10)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika 'Perdeyi üstüne dola' diyen gelinlikçiye sinirlendi, 120 kilo verdi! - Son Dakika


Advertisement