Peru'daki Yağışlar Sel Felaketine Dönüştü - Son Dakika

Peru'daki Yağışlar Sel Felaketine Dönüştü

3 yıl önce

1
Sel ve heyelanların önüne geçilemiyor, binlerce ev veya araç enkaza dönüştü. Ülkede okullar tatil, 60 binden fazla insan evlerini terk etmek zorunda kaldı. Üç günde 12 can kaybı yaşandı.

2
Yollar çöktü, mezarlar ters döndü, okullar ve evler metrelerce su altında kaldı. Güney Amerika ülkesi Peru, günlerdir sel ve heyelanlarla boğuşuyor. Binlerce Perulu evini veya araçlarını kaybetti. Aşırı yağışlar nedeniyle 8 bin evin hasar gördüğü bildiriliyor.

3
Ülkedeki tek sevindirici haber ise herkesin gözü önünde sele kapılıp gidecekken kendi gayretleriyle kurtulmayı başaran genç kızdan oldu.


32 yaşındaki Evangelina Chamorro Diaz'ın akıntıdan kurtulma anı kameralara yansıdı.


Hastaneye kaldırılan Diaz'ın sağlık durumu iyi.


Çamur akıntısına kapılan hayvanlar da çevredeki kişiler tarafından kurtarıldı.

4

Sel sularının önüne kattığı her şeyi sürüklediği ülkede, en az 12 can kaybı var. Birçok insandan ise haber alınamıyor. 60 binden fazla insanın evini terk etmek zorunda kaldığı ülke çaresiz durumda, okullar tatil edildi.

5
Pasifik Okyanusu kıyısındaki Nuevo Chimbote'nin belediye başkanı Valentin Fernandez, "Okullarda derslere ara verildi ancak 40 devlet lisesinde yarım metre su var. Elektriğimiz yok, içme suyumuz yok çünkü Lacramarca Nehri'ndeki içme suyu tedarik eden kanal tıkandı. Trafik de normal işlemiyor çünkü caddeler sular altında kaldı ve Chimbote dışında hiçbir yere gidemiyoruz" diyor.

6
Yerel medyaya konuşan bir Perulu ise, "Her şey, mobilyalar kullanılamaz hale geldi. Yatağımız yok, içeride kullanılabilecek hiçbir şeyimiz kalmadı. Her şey suyla dolu. Suyun akabileceği bir yer yok" sözleriyle tabloyu anlatıyor.

7
Şu an az mevsimini yaşayan Peru'da, 2017 yılında sel ve heyelanlar 62 can kaybına yol açtı.


8
9
10
11
12
13
14

Haber Yayın Tarihi: 17.03.2017 11:20 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bilim insanları ineklerin kendi aralarında konuştuklarını ileri sürdü Hülya Avşar, eski eşi Kaya Çilingiroğlu'ndan makas aldı! Alman kurduyla fotoğraf çekilmek isteyen genç kız, bu pozdan 1 dakika sonra felaketi yaşadı! 20 yaşındaki eşcinsel kıza sokak ortasında saldırı! Kanlar içinde kaldı Hayatından şüphe edilen 63 yaşındaki adamın cesedi evindeki çöp yığınının içinden çıktı!

Son Dakika Haberleri