Peskov'un Kızı Türkiye'ye Geldi, Türkçe Mesaj Paylaştı - Son Dakika

Peskov'un Kızı Türkiye'ye Geldi, Türkçe Mesaj Paylaştı

20.08.2016 08:07

1
Rus siyasetçinin kızı Türkiye'ye geldi ve...
Rus siyasetçinin kızı Türkiyeye geldi ve...
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü Dmitri Peskov'un 18 yaşındaki kızı Liza Peskova, Türkiye'de paylaştığı fotoğraflarla dikkat çekti.

2
Peskov; Rusça mesajında ise, “Merhaba Türkiye! Seni özledik! Türkiye'nin kapıları Ruslara açık. Burada çok fazla Rusya vatandaşı var ve bizi seviyorlar” dedi.

3
Peskova, Türkiye tatiline erkek arkadaşıyla birlikte geldi.

4
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'un kızı Liza Peskova, geçen Nisan ayında uluslararası toplumun Türkiye'deki terör saldırıları karşısında tepkisiz kalmasını eleştirmişti.

5
Babası Peskov ve Rus Türk İşadamları Birliği (RTİB) Genel Sekreteri olan dedesi Vladimir Solotsinki gibi Türkolog olmak için Moskova Devlet Üniversitesi'nde Türkçe öğrenen Peskova, İnstagram hesabından paylaştığı bir mesajda, uluslararası toplumun Türkiye'deki terör saldırıları karşısında duyarsız kalmasını eleştirmişti.

6
Daha önce konuyla ilgili Habertürk'e verdiği bir röportajda ise şu ifadeleri kullanmıştı.

Paris'te yaşadığını ve Sup de Luxe Üniversitesi'nde işletme eğitimi aldığını söyleyen Peskova, yaz tatillerini Türkiye'de geçirmekten keyif aldığını belirterek, “Tarkan'a hayranım. Küçükken kliplerinde oynamak isterdim” ifadesini kullandı.

7
Türkiye'de doğduğunu, Rusya ve Fransa'da da yaşayıp eğitim aldığını belirtip, Türk dostları da olduğunu vurgulayan Peskova, şunları yazdı: “Rusya'da, Fransa'da ve Türkiye'de yaşanan terör saldırılarını kendi acım olarak görüyorum. Çünkü özellikle bu üç ülke bana yakın. Ama aynı zamanda bu felaketle karşılaşan başka ülkelerin insanlarına da derin başsağlığı dileklerimi iletiyorum.”

8
Teröre karşı dünyanın ‘tek yumruk' olması gerektiğini dek ekleyen Peskova, şöyle devam etti: “Terör saldırılarını önemli ve önemsiz olarak ya da coğrafi ve etnik hususa göre ayırdığımız sürece biz terörizmi yenemeyiz. Her terör saldırısının ardından destek ve dayanışma sergileyerek ve öfke tsunamilerimizi ayağa kaldırarak bu şekilde çağımızın bu belasını yenebilirz.”

9
Ankara'da doğduğunu, dedesi Vladimir Solotsinski'nin 2 yıldır bir Rus- Türk firmasında çalıştığını kaydeden Peskova, “En yakın zamanda onunla Ankara'ya gelmek istiyorum. Dedem ve annem işkembeyi, babaannem baklava ve ayva tatlısını, ben de iskender ve ayranı çok seviyorum. Zannediyorum artık rakı da içebilirim” ifadelerini kullanmıştı.

10
Babası Dmitri Peskov, 9 yıl Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği'ni yapmıştı.

11
12
13
14
15
16
17

Son Dakika Peskov'un Kızı Türkiye'ye Geldi, Türkçe Mesaj Paylaştı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı