Petrol Dünyasının En Zengin İsimleri - Son Dakika

Petrol Dünyasının En Zengin İsimleri

21.07.2014 11:58

1
Servetlerinin büyük bir kısmını petrolden elde eden 5 işadamı sıralandı. İşte o iş adamları...

2
Charles ve David Koch Kardeşler - Toplam servetleri 68 milyar dolar. Koch Industries'in varisleri, mal varlıklarının büyük bir kısmına babaları Fred Koch'un kendilerine bıraktıkları mirastan elde etti. Kardeşlerin iştiraki Flint Hills Resources, yılda 300 milyon varilden fazla üretim yapıyor.

3
Mukesh Ambani - Ambani'nin toplam serveti 21.5 milyar dolar. Ambani de servetini babasından aldı. Ambani'nin elindeki Jamnagar petrol sahası, günde 1,24 milyon varil üretim yapıyor ve dünyanın en büyük sahaları arasında.

4
Viktor Vekselberg - Rus oligarkın toplam serveti 17.2 milyar dolar. Vekselberg, Rus-İngiliz ortaklığı TNK-BP'deki hisselerinden yüksek çapta gelir elde ediyor.

5
Mikhail Fridman -

Alfa Group'un yöneticisi Fridman'ın serveti 16.5 milyar dolar. Fridman petrolden geliri TNK-BP ortaklığındaki hisselerinden elde ediyor.

6
Vagit Alekperov -

Rusya'nın ikinci büyük petrol şirketi LUKoil'in CEO'su Alekperov'un kişisel serveti 14.8 milyar dolar.

Son Dakika Petrol Dünyasının En Zengin İsimleri - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeri şimdilik gizli tutuluyor! Bu izlerin 5 bin yıllık olduğu tespit edildi Mucize Doktor'un Açelyası isyan etti! "Bedenimi istediğim gibi kullanırım" deyip yatak pozunu paylaştı İki kez tecavüze uğrayan kadın orduya katıldı! Verdiği silahlı pozlarla kadınlara çağrıda bulundu Çocuğu yaşındaki zihinsel engelli kızla evlenen 55 yaşındaki adama tepki yağdı Elektrikçiler, kabloların yerini değiştirmek için yaptıkları kazıda yanlışlıkla orta çağdan kalma gizli bir tünel keşfetti