Peygambere Hakaret Cezasız Kalmadı - Son Dakika

Peygambere Hakaret Cezasız Kalmadı

02.12.2008 16:19

1

Hz. Muhammed'e (Sav) 'Çocuk Tacizcisi' Diyerek Hakaret Eden ve Bundan Dolayı Hakkında Soruşturma Açılan Aşırı Milliyetçi Milletvekili Susanne Winter'in Dokunulmazlığı Kaldırıldı.

2
Avusturya'nın Graz kentinde yapılan yerel seçimler öncesi Hz. Muhammed'e (SAV) 'çocuk tacizcisi' diyerek hakaret eden ve bundan dolayı hakkında soruşturma açılan aşırı ırkçı Özgürlükçüler Partili (FPÖ) Milletvekili Susanne Winter'in dokunulmazlığı kaldırıldı. Dokunulmazlığının kaldırılmasıyla yargılanmasının önü açılan Winter, 22 Ocak 2009'da hâkim karşısına çıkacak.
3
Hz. Peygamber'e hakaret eden Winter hakkında, Graz savcılığınca dini inançlara ve liderlere hakaret davası açılmış ancak milletvekili seçilen Winter dokunulmazlık zırhına bürünmüştü. Savcılık, Federal Meclise başvurarak Winter'in dokunulmazlığının kaldırılması talebinde bulundu. Geçtiğimiz hafta yapılan meclis oturumunda FPÖ Graz Milletvekili Susanne Winter'in yargılanabilmesi için dokunulmazlığı kaldırıldı.
4
Daha önce Graz yerine Viyana'da yargılanma isteğinde bulunan Winter'in bu isteği kabul edilmemişti. O nedenle Winter, Graz'da mahkeme önüne çıkacak. Avukatları Winter'in kendi şehrinde yargılanmasının adil olmayacağını belirtiyor. Yüksek Mahkeme ise, bu tartışmaların yersiz olduğunu vurgulayarak, yargı sürecinde bütün güvenlik önlemlerinin de alınacağını söylüyor.
5
Graz'da yapılan belediye seçimleri öncesi, yeni yıl dolayısıyla Steiermark Eyaleti'nin başşehri Graz'a bağlı Schwarzl kentinde siyasi partiler arasında gerçekleşen geleneksel buluşmada İslam karşıtlığı ve yabancı düşmanlığı ile bilinen FPÖ'nün başkan adayı Susanne Winter, Hz. Muhammed (SAV) 'çocuk tacizcisiydi' diyerek hakaret etmişti. Avusturya savcılığı, İslamiyet'i ve peygamberini hedef alan bu sözlerinden sonra Winter'e dava açmıştı.
6
Susanne Winter,Graz'da yapılacak belediye seçimleri öncesi, yeni yıl dolayısıyla Steiermark Eyaleti'nin başşehri Graz'a bağlı Schwarzl kentinde siyasi partiler arasında gerçekleşen geleneksel buluşmada FPÖ'lü başkan adayı Winter, İslam'a ve Peygamber Efendimiz'e hakaretler içeren sözler sarfetmişti.

Son Dakika Peygambere Hakaret Cezasız Kalmadı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Çöpçatanlık sitesinde tanıştığı adamı fantezi yalanıyla kandırıp cinsel oyuncakla boğarak öldürdü Sahneye şeffaf kıyafetle çıkan şarkıcı Noah Cyrus isyan etti: Bacak aramı sansürlediğiniz için teşekkürler 638 yıldır dönüyor! Yıldırım'ın asırlara meydan okuyan emanetini görenler hayrete düşüyor İtalya'nın yasaklı cinsel ilişki adası, karanlık tarihi ile ürkütüyor Küçük kıza cinsel istismarda bulunup öldüren caniyi halk maket bıçağı ile delik deşik etti