Philips'ten 5300 Mah Bataryalı Android Telefon! - Son Dakika

Philips'ten 5300 Mah Bataryalı Android Telefon!

17.04.2014 10:36

Philips, bu telefonuyla önemli bir konuya parmak basıyor desek yeridir.

1
Akıllı telefonların en büyük sorunlarından olan bataryaların, son dönemlerde hazırlanan yazılımsal çözümlerle performaslarının artırılması hedefleniyor. Bu konuda Sony, HTC ve Samsung gibi firmaların hazırladığı yazılımlar mevcut. Öte yandan bazı üreticiler de batarya boyutlarını artırmayı seçiyor. 4 bin küsür mAh civarındaki bataryaları genellikle telefonlarda görmemiz pek kolay olmuyor, ama bundan sonra örnekler artacak gibi.

Kaynak :
2

Bir süre önce yaptığımız haberimizde, Çin'den gelen Eton Thor adında ve 5 bin mAh bataryaya sahip telefondan söz etmiştik. 9mm kalınlık oranı bulunan ürün, özellikle uzun şarj ömrü isteyen kullanıcıların imdadına yetişecek gibi görünüyor. Detaylar için bakabilirsiniz.

3
Şimdi ise, bunun daha ötesinde bir teklif, Philips'ten geldi. Philips W6618 ile tanışın. CNMO'nun haberine göre bu ürün, geçtiğimiz günlerde Çin'de satışa sunuldu. Fiyatı ise, 273 dolar. Telefonun en dikkat çekici yanı ise, çıkarılamaz 5 bin 300 mAh bataryaya sahip olması. Böylelikle cihazın tek şarjda 33 saat konuşma sunması, 66 gün bekleme süresi sunması mümkün.
4
Android 4.2 işletim sistemiyle gelen telefonda 540 x 960 çözünürlük sunan 5 inç ekran, çift sim kart desteği, 4 çekirdekli 1.3GHz MediaTek işlemci, 1GB RAM, 4GB dahili bellek ve microSD kart desteği bulunuyor. Bu kadar büyük bataryası bulunan telefonun kalınlık oranı ise, 11.6mm.
5
Philips genellikle akıllı telefonlarını Asya pazarında satışa sunuyor, ancak bakarsınız belki bu kez farklı bir strateji izleyip batarya ihtiyacını ön plana alarak Avrupa'ya da açılmaya karar verir...
6
7
8
9

Son Dakika Philips'ten 5300 Mah Bataryalı Android Telefon! - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement