Pistten çıkıp 3 parçaya bölünen uçak kazasından arda kalanlar dehşete düşürdü - Son Dakika

Pistten çıkıp 3 parçaya bölünen uçak kazasından arda kalanlar dehşete düşürdü

06.02.2020 11:14

İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları'na ait içerisinde 177 yolcu ve 6 mürettebat bulunan uçak, inişten sonra Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistten çıktı. Feci kazada 3 kişi yaşamını yitirirken facianın büyüklüğü de kameralara yansıdı.

1
Alınan bilgiye göre, İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları'na ait uçak, inişten sonra Sabiha Gökçen Havalimanında pistten çıktı.
2
Konunun aktarılması üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.
3
Uçakta çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

4
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçağın pistten çıkmasına ilişkin soruşturma başlattı.

5
Kaza sonrasında yaşananlar telsiz kayıtlarına yansıdı. Uçağın pisten çıkması sonrası yaşananlar telsiz kayıtlarına yansıdı.

6
Kule ile ekipler arasında geçen diyaloglarda bir görevli, "06 inişini müteakiben 2-4 pist başından mevcut rampa üzerine doğru aşağı indi. Şu an göremiyoruz trafiği, 7 olarak piste girişte" diye konuştu.
7
Ekipte olan diğer görevli, "Anlaşıldı, şu an göremiyorsunuz hızla ilerlemeye devam ediyoruz." cevabını verirken, görevlinin "Anlaşıldı bütün ekipler 2-4'teki çukurun oraya, bütün ekipler oraya doğru gidiyoruz." dediği kayıtlarda yer aldı.
8
37 uçak İstanbul Havalimanı'na yönlendirildi
37 uçak İstanbul Havalimanına yönlendirildi
Sabiha Gökçen Havalimanı'nda özel hava yolu şirketine ait bir uçağın akşam saatlerinde pistten çıkması nedeniyle ilgili meydanda uçuş operasyonları havacılık otoritesi tarafından ikinci bir bildirime kadar durduruldu.
9
Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bir yolcu uçağının pistten çıktığı olayda arama kurtarma çalışmaları ise sabah itibariyle sona erdi.
10
Feci kazada 3 kişi yaşamını yitirirken facianın büyüklüğü de gün ağarınca ortaya çıktı.
11
Havalimanı uçuş seferlerine tekrar açılırken, düşen uçağın enkazı günün ilk ışıklarıyla görüntülendi.

12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
3 vatandaşımızı kaybettiğimiz feci kaza dünya basınında geniş yer aldı.

Son Dakika Pistten çıkıp 3 parçaya bölünen uçak kazasından arda kalanlar dehşete düşürdü - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı