PKK Iğdır'da Okul Bastı - Son Dakika

PKK Iğdır'da Okul Bastı

17.10.2012 15:24

1
Iğdır'da bir ilköğretim okulunu basan silahlı PKK'lılar, görev yapan 19 öğretmenden 6'sını kaçırdı.

2
PKK'lılar Ağrı Dağı'nın Korhan Yaylası'na doğru götürdüğü 6 erkek öğretmeni, yaklaşık 1 saat sonra serbest bıraktı.

3
Bugün saat 12.00 sıralarında, Iğdır'a 21 kilometre uzaklıktaki Bulakbaşı Köyü'ne gelen Pkk'lı 2 terörist, ellerindeki uzun namlulu tüfeklerle silahlarla köye giren 2 PKK'lı terörist, ilköğretim okulunun öğretmenler odasını bastı.

4
Öğlen arası için odada toplanan okulda görevli 19 öğretmen, karşılarında elleri silahlı teröristleri görünce büyük korku yaşadı.

5
Teröristler, öğretmenlerden Umut Görkem Sevinç, Ersin Karakaya, Soner Er, Mehmet Koçubaba, Lütfü Atılmış ve Abdulllah Enes Er'i silah zoruyla okuldan çıkardı.

6
Teröristlerin okula girdiğini gören köylüler ise Muhtar Mehmet Gültekin'e haber verdi. Jandarmaya haber verdikten sonra hemen köylülerle birlikte okula gelen Muhtar Gültekin, Pkk'lılara "Öğretmenlerimizi götürmeyin" dedi. Bu sırada teröristler silahlarını köylülerin üzerine doğrultarark, "Uzak durun" diye tehditte bulundu. Bu sırada büyük panik yaşayan öğrenciler de gözyaşı döktü.

7
Ardından 2 terörist öldürmekle tehdit ettikleri 6 öğretmeni Ağrı Dağı'nın Korhan Yaylası'na doğru götürdü. Meslektaşları, öğrenciler ve köylüler, öğretmenlerin Ağrı Dağı'na götürülüşlerini gözyaşları arasında izledi.

8
Öğretmenleri köy çıkışına kadar götüren PKK'lılar, burada toplanan köylüler tarafından karşılandı.

9
Köylülerin kaçırma eylemine engel olması sonucu teröristler öğretmenleri serbest bıraktı.

10
PKK'lılar dağlık alana kaçarken, öğretmenler okullarına döndü.

Son Dakika PKK Iğdır'da Okul Bastı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement