Son Dakika Haberleri: PKK'lılar İdam Ediliyor

PKK'lılar İdam Ediliyor

11 yıl önce

1
İran, terör örgütü PKK/PJAK'a yönelik operasyonlarını aralıksız sürdürürken, 3 örgüt mensubu idam cezasına çarptırıldı. İran ve Suriye'de düzenlenen operasyonlarda 18 örgüt mensubu yakalandı.
2
Güvenlik birimlerinden alınan bilgiye göre, İran güvenlik güçlerinin Mako kentinde gerçekleştirdikleri operasyonlarda silahlarıyla birlikte yakalanan 3 terör örgütü sorumlusunun yargılanması tamamlandı.
3
İran Devrim Mahkemesinde yargılanan terör örgütü sorumlularından Fasih Yasamini, Rotsam Arkia ve Fatih Rezazadeh'in 'Terör örgütü PKK/PJAK adına silahlı eylem yapmak, cinayet, silahlı gasp ve teröre başvurmak, adam kaçırmak, bölge halkını tehdit etmek ve İran'ın ulusal güvenliğini tehdit etmek' suçlarından idamla cezalandırıldıkları bildirildi.
4
Bu arada, İran güvenlik güçleri tarafından Saqiz kentinde PKK/PJAK yandaşlarının evlerine düzenlenen operasyonda 12 örgüt mensubu daha silahlarıyla birlikte ele geçirildi. Aynı operasyonlarda, teröristlere yardım ve yataklık yaptıkları belirlenen 19 kişinin de tutuklandığı duyuruldu.
5
Öte yandan, PKK'lı teröristlerin, Halep, Kamışlı, Lazkiye ve Ayn Al Arap bölgelerinde yaşayan Kürtleri haraca bağladıkları ve örgüte kadro temini amacıyla Kürt ailelerin çocuklarını kaçırdıkları yönündeki ihbarları değerlendiren Suriye güvenlik güçlerinin, terör örgütüne yönelik operasyonlarına devam ettiği belirtildi.
6
Terör örgütüne yönelik operasyonda, Şükrü Osman'ın (44) liderliğinde hareket eden Abdurrahman Çavuş, Mohammed Şahin, Cihan Mohammed, Abdurrahman İbo, Muhammed Said ve Suphi Mustafa isimli teröristlerin yakalanarak, Halep'teki Müslimiye Cezaevine konulduğu bildirildi.
7
8
9
10
11Haber Yayın Tarihi: 25.11.2008 05:48 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Doktorlar 'Bacağını keseceğiz' demişti, şifayı Türkiye'de buldu! +18 film yönetmeni olmuştu, cinsel içerikli film sitesinden ödülü kaptı! Playboy modeli yerel seçimlerde aday oldu! Seçtiği parti pes dedirtti İzmir'de 5 yıl sonra toprağın altından çıkarıldı! Tam 250 kilo Korkunç son! Tartıştığı sevgilisini yatağa bağlayıp acımasızca bıçaklamıştı, savunması pes dedirtti