PKK'nın Üstlenemediği Saldırılar - Son Dakika

PKK'nın Üstlenemediği Saldırılar

21.08.2012 15:21

1
Yakın geçmişimizde, terör örgütü PKK yaptığı terör eylemleriyle ne zaman ağır sivil kaybına sebep olsa ilk olarak inkar etme yoluna gittiği görülmüştür. Son on yılda önce inkar ettiği ancak sonra kabul etmek zorunda kaldığı eylemlerden bazıları şöyle:
2
12 Eylül 2006'da Diyarbakır'ın Bağlar semti Koşuyolu caddesinde bir termos içine yapılan bomba düzeneği patladı.
3
Patlamada 7'si çocuk 10 kişi can verdi. PKK “bir örgüt üyesinin inisiyatifiyle yapıldı” açıklamasını yaptı.
4
15 temmuz 2007 tarihinde Kuşadası Kadınlar Plajı'na giden bir minibüste patlama meydana geldi.
5
Minibüs parçalandı, 2'si turist 5 yolcu hayatını kaybetti, 14 kişi yaralandı. Terör örgütü önce eylemi üstlenmedi. Ancak polis daha sonra eylemcileri kıskıvrak yakalayarak adli makamlara teslim etti.
6
Diyarbakır'da 3 Ocak 2008 tarihinde akşam saatlerinde bir dershane önünde askeri servis aracı geçerken korkunç bir patlama meydana geldi.
7
Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat'ın dershanede bulunan oğlu Eren Şahin'in de aralarında 6'sı öğrenci 7 kişi yaşamını yitirdi. 66 kişinin de yaralandığı eylemi terör örgütü PKK önce üstlenmedi. Daha sonra eylemin yerel inisiyatifle gerçekleştirildiğini itiraf etmek zorunda kaldı.
8
27 Temmuz 2008 tarihinde İstanbul Güngören'de pazar yerine yakın alanda patlama meydana geldi.
9
17 kişinin hayatını kaybettiği patlamada 154 kişi de yaralandı. Terör örgütünün elebaşlarından Zübeyir Aydar, saldırıyı kınadı ve üstlenmediklerini açıkladı. Ancak polis yaptığı operasyonda patlamanın terör örgütü ile bağlantılı olduğunu ortaya çıkardı.
10
Terör örgütü tek taraflı eylemsizlik kararı açıkladığı tarihte 29 Nisan 2009 tarihinde Diyarbakır Lice'de askeri aracın geçişi sırasında mayınlı saldırı yaptı.
11
Saldırıda 9 asker şehit oldu. Örgüt önce saldırıyı üstlenmedi. Daha sonra “Operasyonlara tepki olarak yerel güçlerimizin inisiyatifiyle yapıldı” açıklaması geldi.
12
Terör örgütünün önce reddettiği ancak sonra kabul etmek zorunda kaldığı bir başka eylemi ise 20 Eylül 2011 tarihinde Siirt'te yaşandı.
13
4 genç kızın içinde bulunduğu otomobil çapraz ateşe alındı. Saldırıda 4 kız da öldü. Örgüt olayı önce üstlenmedi. Sonra kabul etmek zorunda kaldı.
14
Terör örgütü 20 Eylül 2011 tarihinde bu kez Ankara'yı hedef seçti.
15
Kumrular Caddesi'nde park halindeki bir araçta meydana gelen patlamada 5 kişi yaşamını yitirirken 60'a yakın kişi de yaralandı. Terör örgütü eylemi çok sonra üstlendi.
16
Son olarak da Gaziantep'te bomba yüklü araç ortalığı savaş alanına çevirdi, aralarında polislerin de bulunduğu 9 kişi öldü çok sayıda kişi yaralandı.
17
Saldırıdan bir gün sonra PKK yine eylemi inkar etti...

Son Dakika PKK'nın Üstlenemediği Saldırılar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tiktok'ta en çok para kazanan fenomenler belli oldu Küçük Gelin'in Zehra'sı öyle bir değişti ki! Gören bakmaya doyamıyor Ormanda pusuya yatıp yaklaşanı öldürüyorlar! İşte dünyanın en izole kabilesi: Sentinelese Aldatılan kadının intikam şeklini duyan küçük dilini yuttu! Kestiği cinsel organı klozete atıp sifonu çekti 18'ine girer girmez soyundu, 6 saat içinde rekor kırdı