PlayStation 4 Görücüye Çıktı - Son Dakika

PlayStation 4 Görücüye Çıktı

11.06.2013 11:29

Sony, PlayStation 4'ü görücüye çıkardı.

1
Sony, Şubat ayında sadece kontrol cihzını tanıttığı PlayStation 4'ün konsolunu da gözler önüne serdi.
2
Beklenenden daha küçük ve keskin köşelere sahip bir şekilde beliren konsol, en büyük rakibi Xbox One'a karşı düşük fiyatı ve eski oyunlarla uyumlu olmasıyla avantaj sağlamayı amaçlıyor.
3
Sony, dün Los Angeles kentinde düzenlenen E3 Konferansı'nda yeni nesil oyun konsolu, PlayStation 4'ü tanıttı. Sonbaharda piyasaya sürüleceği belirtilen konsolun fiyatı, 399 dolar olacak.
4
Microsoft'un geçtiğimiz ay tanıttığı Xbox One oyun konsolu ise Kasım ayında 499 dolardan ilk olarak ABD'de satışa sunulacak. Xbox One, PS 4'e kıyasla eski oyunlarla uyumlu değil.
5
Sony, dün yaptığı sunumda PS 4'ün ‘kullanılmış oyunlar konusunda hiçbir kısıtlamaya gitmeyeceğini' ve sadece ‘online kimlik doğrulama' gerektireceğini belirtti.
6
Tasarımıyla Xbox One'a benzeyen PS 4, aynı zamanda rakibiyle aynı rengi (siyah) paylaşıyor.
7
Sony CEO'su Jack Tretton, yaptığı sunumda, “Bir oyun aldığınızda, o oyunu kullanma hakkına sahipsiniz. Eğer 24 saat içinde kimlik doğrulama yapmazsanız, oyunlarınızın çalışmayacağı gibi bir durum söz konusu olmayacak” dedi.
8
Kısaca, CD ile çalışan oyunları oynamak için internete bağlanmak zorunda olmadığınız gibi, 24 saat içinde kimlik doğrulama da yapmak zorunda kalmayacaksınız.
9
Sony'nin eski oyunların kullanımı ve oyun takası veya kullanımında herhangi bir kısıtlama koymaması, PS 4'ün tercih edilebilirliğini ciddi ölçüde etkileyebilir.
10
Tretton, ‘oyunların perakendecilerde takas edilebileceğini' belirtirken, oyunu ömrünüz boyunca saklayabilir, takas edebilir veya arkadaşlarınıza ödünç verebilirsiniz.
11
VentureBeat sitesinin verdiği bilgiye göre, perakendecilerin dışında başka yetkililerle oyun takas edilemezken, oyunlarınızı ödünç vereceğiniz arkadaşınızın da en az 30 gündür arkadaş listenizde yer alıyor olması lazım.
12
Sony'nin, bu önlemlerle eBay ve diğer online perakendecilere düşecek ikinci el oyunların önüne geçmeyi planladığı belirtildi.
13
Gecede oyun tanıtımını Bungie Stüdyoları'nın FPS oyunu 'Destiny' ile yapan Sony, yeni konsolla sunulacak oyunların arasında 'Final Fantasy XV', 'Kingdom Hearts III', ve The Dark Sorcerer'ın olacağını belirtti.
14
Konsolda sunulacak diğer birçok oyundan bazıları da Ray's the Dead, Secret Ponchos, Octodad: Dadliest Catch, Mercenary Kings, Don't Starve, The Witness, Oddworld: Abe's Oddysee, Galak-Z.

Son Dakika PlayStation 4 Görücüye Çıktı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı