Polat'a Kafa Tutan 'Kara' - Son Dakika

Polat'a Kafa Tutan 'Kara'

08.09.2011 13:14

1
"Kurtlar Vadisi" kadrosuna dahil oldu, Polat Alemdar'a kafa tutacak.

2
15 Eylül'de yeni kanalında yeni sezona başlayacak Kurtlar Vadisi'ne yine büyük ilgi çekecek karakterler ekleniyor. Yeni sezonun en önemli karakterlerinden olan “Kara”yı canlandıran Hakan Boyav ilk röportajını Yazete'ye verdi.
3
Kurtlar Vadisi'nin tüm sezonlar boyunca iyi bir takım olduğunu belirten Boyav; “Bu takıma katıldığım için çok mutluyum” dedi.
4
Sizi dizilerden tanıyoruz. Çok önemli karakterlere hayat verdiniz. Ama biraz da yakından tanıyalım…
5
1964 İzmir doğumluyum. Bir memur çocuğuyum. 4 yaşında babamın işi nedeniyle Ankara'ya gittim. İlk ve ortaokulu Ankara'da okudum. Liseyi İzmir'de okudum.
6
Yine İzmir'de Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde 4 yıl oyunculuk eğitimi aldım. 1987 yılında mezun oldum.
7
Karikatür sanatıyla ilgilendim. Tiyatro oyunları yazdım, reji yaptım, oynadım. Son altı yıldır da Asmalı konak olmak üzere televizyon dizilerinde oyunculuk yaparak yolumuza devam ediyoruz.
8
İlk dizi oyunculuğunuz Asmalı Konak'la mı başladı?

9
25 yıllık Devlet Tiyatrosu sanatçısıyım. Bu 25 yılın 19 yılı seslendirme yapmadım, dizilerde rol almadım. Sadece tiyatro yaptım. Tabiri caizse tiyatronun lokomotif oyuncularından biri oldum. Bir sürü başroller oynadım. Ama tiyatroda popüler olamıyorsun.
10
“Arapsaçı”, “Seher Vakti”, "Hırsız Polis” en son “Hanımın Çiftliği” gibi çok önemli bir dönem dizisinde Berber Reşit gibi bir karakteri canlanırdım.

11
Bu arada üç dört önemli sinema filminde yer aldım. Sinema filmi olarak “Barda” filminde Patlak, Zeki Alasya'yla “Hayatta Korkma” diye bir filminde Bedrettin rolünü oynadım. En son ise Behzat Ç. filminde rol aldım. Birkaç tane daha sinema filmi var.

12
Bu sene Hanımın Çiftliği de bitince Kurtlar Vadisi de benle çalışmak istediğini söyleyince benim istediğim buluşma zamanı geldi diye düşündüm.
13
Vadinin kaynaşmış, efsane kadrosunda bende yer alabileceğim, inşallah ben de olanlarla rolümü layığı ile yaparım ve bu güçlü kadronun içinde kendime göre rolümü doldurabilirim.

14
Oynayacağınız karakterle ilgili biraz bilgi vermeniz mümkün mü?

15
Karakterin ismi Kara. Bu siyah fular da simgesi Kara'nın. Tabi daha henüz bir ve ikinci bölümleri çekiyoruz. Bu rol nasıl ilerler nasıl gelişir, bunu senaristler biliyor.

16
Dizilere dönersek; Türk dizileri dünyada bayağı popüler hale geldi. Bu popülerliği neye bağlıyorsunuz?

17
Sektörün bence oyuncusundan ışıkçısına kostümcüsünden kamyoncusuna bütün dizi sektörü ve Türk sinema sektörü, çok idealist çalışıyor… Gönlünü bu işe koyuyor. Tabi ki para kazanıyor. Ama paradan önce seviyor. İşi seven insanların bu işi yapması çok önemli bir şeydir.
18
Üstelik bizim dizilerimiz yurtdışı, Arap ülkeleri, Balkanlara satıldı. Biz Brezilya dizisi satın alırken, kazandığımız parayı artık biz kazanıyoruz. Bizim şirketler kazanır oldu. Üstelik bizim giydiğimiz Türk markalarını yurtdışında görenler o markaları ister oldu.
19
Son olarak, tecrübeli bir sanatçısınız; oyuncu olmak isteyenlere neler tavsiye edersiniz?

20
Oyunculuk okulların tekelinde olan bir şey değildir. Ben pek çok insan tanıyorum ki okul mezunu değil ama çok iyi oyuncu. Ama bir de şöyle düşünmek lazım.
21
Her ne kadar yetenekli ve iyi olursanız olun, bu yeteneğinizin üzerine bir eğitim koymanın kötü bir yanı yoktur. Akademik bir kariyer yapmak kötü değildir. Oyunculuğa heves edenlere yine de bu işin okuluna gidip eğitimini almalarını öneririm.

YORUMLAR
500

Son Dakika Polat'a Kafa Tutan 'Kara' - Son Dakika


Advertisement