Polisi Böyle Linç Ettiler - Son Dakika

Polisi Böyle Linç Ettiler

28.06.2010 16:24

1
Hindistan'ın Müslümanların çoğunlukta olduğu Cammu-Keşmir eyaletinde, Yeni Delhi hükümetini protesto eden göstericilere polis müdahale edince, çıkan olaylarda 2 kişi öldü. Çıkan çatışmalarda göstericilerin bir polisi dövmesi de kare kare fotoğraflandı.

2
Polis, Sopore kentinde geçen Cuma günü düzenlenen eylemde Hintli milis güçlerinin 3 kişiyi öldürmesini protesto için düzenlenen gösteride en az 20 kişinin yaralandığını belirtti.
3
Keşmir'de son iki haftada hükümet güçlerince öldürülenlerin sayısı 8'e ulaştı.
4
Protestoların yayılmasını önlemek için, Keşmir'in sertlik yanlısı ayrılıkçı lideri Seyid Ali Şah Gilani ve onlarca ayrılıkçının tutuklandığı, ılımlı lider Mirveyz Ömer Faruk'un da ev hapsine alındığı belirtildi.

5
Keşmir'de ondan fazla ayrılıkçı örgüt, Hindistan'dan bağımsızlık kazanmak ya da Pakistan ile birleşmek için 1989'dan bu yana Yeni Delhi hükümetine karşı mücadele veriyor.
6
7
8

Son Dakika Polisi Böyle Linç Ettiler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor