Politikayı Sarsan Skandallar - Son Dakika

Politikayı Sarsan Skandallar

25.12.2014 10:50

1
Dünyada birçok politikacı yaşadığı cinsel ilişki skandallarını sonunda kabul etme ve özür dileme yoluna gidiyor. İşte siyaset dünyasını sarsan skandal olaylar...

2
Sırbistan'da yayınlanan "Görevimiz Tehlike" adlı şaka programında daha önce eşi benzeri görülmemiş bir gizli kamera şakasına imza atıldı.

3
Sunucu kılığına giren bir manken, canlı yayında Sırbistan Başbakanı İvica Dacic'e soğuk terler döktürdü.

4
Şaka ekibi, Hırvat televizyon kanalı Pink TV adına başbakanlık ofisini arayarak Dacic'ten röportaj randevusu aldı.

5
Başbakanı stüdyo girişinde karşılayan ve her iki yanağından da öpen sunucu, röportajın ortalarına doğru, Sharon Stone'un ünlü filmi "Temel İçgüdü"deki sorgu sahnesinde olduğu gibi bacaklarını açtı.

6
Ülkesinin Balkan politikalarına ilişkin sorulara cevap vermeye hazırlanan başbakanın sunucunun beklenmedik hamlesi karşısında geçirdiği şaşkınlık ve ardından gülümsemesi kameralara yansıdı.

7
Modelin başı derte. Çünkü Sırbistan Başbakanlığı şakayla ilgili soruşturma başlattı.

8
27 yaşındaki Sırp politikacı Vanja Hadzovic'in internete sızan ateşli fotoğrafları bir anda ülkenin gündemine oturdu...

9
Günlük çıkan tabloid bir gazetede yayınlanan fotoğraflar Sırbistan Dışişleri Bakanlığı'nda danışman olarak çalışan Vanja'nın başını ağrıttı...

10
Amirleri tarafından sorgulanan Vanja'nın yüksek rütbeli bir görevinin olmaması ise şansı olarak görülüyor...

11
İşte konuşulan ateşli politikacının o fotoğrafları...

12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Gizli Servis ajanları ve ABD Ordu mensuplarının Kolombiya'da karıştığı cinsel ilişki skandalına ilişkin yeni detaylar ortaya çıkıyor.

26
11 ajan ve 10 askeri görevlinin karıştığı olaylar geçen hafta sonu Amerikalar Zirvesi'nin toplandığı Kolombiya'nın Cartagena şehrinde patlak vermişti.

27
"Dania" adlı 24 yaşındaki eskortun Gizli Servis ajanlarının söz verdikleri ücreti vermemesi üzerine Kolombiya polisine gittiği ve bunun sonucunda skandalın patlak verdiği biliniyor.

28
Temsilciler Meclisi Anavatan Güvenliği Komitesi Başkanı Peter King, dün kovulan üç ajanın ardından bugün ve yarın daha fazla istifanın gelebileceğini söyledi.

29
İşte politikayı sarsan diğer cinsel ilişki skandalları...

30
Uluslararası Para Fonu (IMF) eski Başkanı Dominique Strauss-Kahn Amerika Birleşik Devletleri'nde cinsel taciz iddiasıyla gözaltına alındı.

31
İddiaya göre, New York'ta 3 bin dolarlık otel odasını temizliğe gelen hizmetçiye tecavüz girişiminde bulunmakla suçlandı.

32
Tayvan medyasından 'Taiwanais Apple Daily' haber sitesi, IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn skandalını 3D animasyonla böyle anlatmıştı.

33
Suikasta kurban giden ünlü başkan Kennedy'nin sadece Marilyn Monroe ile yasak ilişki yaşadığını zannediyorsanız, çok yanılıyorsunuz.

34
Kennedy, Marilyn Monroe dışında bugün 78 yaşında olan aktris Angie Dickinson, Danimarkalı gazeteci Inga Arvad, striptizci Blaze Star, dönemin ünlü mafya babalarından İtalyan asıllı Sam Giancana'nın metresi Judith Exner Campbell ve Fiddle ile aşk yaşamıştı.

35
Kennedy'nin bu kadar yasak ilişkisinden sadece Marilyn Monroe ile yaşadığı maceraların hatırlarda kalması iki şeye bağlanıyor.

36
Birincisi, Marilyn Monroe'nin diğer kadınların güzelliğini ve ününü bastıracak bir kadın olması, ikincisi ise dönemin başkanı Kennedy'nin bu gücünü ilişkilerini örtbas etmek için çok iyi kullanması.

37
Teddy Kennedy: 19 Temmuz 1969'da Chappaquiddick Adası'nda gerçekleşen trafik kazasında, sürücü koltuğunda Teddy Kennedy'nin olduğu gizlendi. Göle yuvarlanan araçta, Kennedy'nin yanında seçim kampanyasında çalışan 28 yaşındaki Mary Jo Kopechne vardı. Genç kadının cesedi 10 saat sonra sulara gömülen otomobilden çıkarıldı.

38
Kazanın ardından halen ayılmayan Ted otele döndü, gürültü yüzünden yönetici ile kavga etti, duş aldı ve yattı. Uyandığında gazetelerini istetti, bir arkadaşı ve iki avukatı ile konuştuktan sonra polisi arayarak kazayı bildirdi.

39
Aile ismini kullanarak yakasını sıyıran Ted, Mary Jo'nun ailesine toplamda 85 bin pound para ödedi. Kazadan yara almadan kurtulan Kennedy, sadece olay yerinden kaçtığı için gözaltına alındı. 37 yaşındaki Kennedy, daha sonra serbest bırakıldı. Mary Jo'nun annesi ise “bir kere bile özür dilediğini hatırlamıyorum” açıklamasını yaptı.

40
Ted Kennedy her ne kadar çapkınlıkta acımasız olsa da, politik hayatta çok çalışkan ve başarılıydı. Abisi John F. Kennedy suikastı sonrası diğer abisi Robert F. Kennedy'nin 1968 seçimlerinde Başkan adayı olması ile Senato'ya girdi.

41
Bill Clinton: Beyaz Saray'da staj yapan balık etli esmer bir genç kız... Monica Lewinsky. İşte 1998 senesinde ABD Başkanının kariyerini yakan kadın. Lewis & Clark Üniversitesinde okuyan Lewinsky.

42
Her şey Bill Clinton'ın sıkça gerçekleştirdiği Beyaz Saray kokteyllerinden birinde gerçekleşti. Lewinsky'yi gözüne kestirmiş olan Bill, bir anda ortadan kayboldu.

43
Bir süre sonra Lewinsky'nin bir arkadaşı, Linda Tripp, gizli aşıkların telefon konuşmalarını kaydetmeye başladı. Tripp kaydettiği kasetleri, eski temyiz mahkemesi yargıcı Kenneth Starr'a yolladı.

44
Bir anda dünyanın gündemine bir kadın oturdu: Monica Lewinsky. Bill Clinton her ne kadar “o kadınla beraber olmadım” diye basın açıklaması yapsa da, onun süper hızlı eriyen politik itibarı en çok peşinde koştuğu Bin Ladin'i şüphesiz sevindirmişti.

45
Clinton, tüm zamanların en büyük politik cinsel ilişki skandalı kahramanı unvanını Berlusconi'ye bile kaptırmayacak gibi.

46
Larry Craig: Eski Cumhuriyetçi Parti Kongre adayı Larry Craig, 11 Temmuz 2007 tarihinde Minneapolis'teki St. Paul Uluslararası Havaalanında “ahlak dışı davranış” suçundan tutuklandı.

47
Olayın gelişimi ise çok ilginçti. Bir polis tuvalet ihtiyacını gidermek için havaalanındaki tuvalete girdi. Craig tarafından takip edildiğini fark etmeyen polis memuru, yan tuvaletteki kişinin aşağıdaki aralıktan uzattığı ayağı ile kendisini dürttüğünü fark etti.

48
Daha da ileri giden Craig, resimde sol taraftaki bölmeden, polis memuruna para uzatarak “ekstra bir iş” için rüşvet teklif etti. Polis memuru teklife rozetini göstererek cevap verdi ve Craig'i tutukladı.

49
Eliot Spitzer: 10 Mart 2008 tarihinde New York Times, şehrin valisi Spitzer'in kadın ticareti zincirinin müşterisi olduğunu belirten bir haber yaptı.

50
İki gün sonra istifa eden Spitzer, sebep olarak şahsi nedenleri gösterdi. Gazetedeki haberde ise Spitzer'in Emperor's Club VIP adlı bir şirketin müşterisi olduğu ve saatliği bin dolar olan Ashley Dupre adlı şarkıcı bir hayat kadını ile beraber olduğu geçiyordu.

51
Ancak Spitzer'in tek kaçamağı bu değildi. Son altı ay içinde 15 bin dolar, birkaç yıldan beri ise 80 bin doları hayat kadınlarına harcadığı ortaya çıkan Spitzer, çareyi eşini de yanına alarak başı önde suçunu itiraf etmekte buldu ve New York Valisi görevini de yitirmiş oldu.

52
Spitzer'in bir süreliğine gereksiz yere ünlü ettiği Ashley Rae Maika Di Pietro adındaki telekız myspace sayfasına yoğun ilgi çekmeyi başarmış olsa da gerisini getiremedi. Olayın ardından Spitzer'ın kızlarla buluşmak için lüks Mayflower otelini seçtiği...

53
John Edwards: Demokrat Parti Başkan adaylarından iyi aile babası John Edwards, vali Mark Sanford ile senatör John Ensign ile neredeyse aynı dönemde ortaya çıkan cinsel ilişki skandalını diğerlerinin örteceğini zannetmişti.

54
Ama medya, hiçbirini es geçmedi. Demokrat Parti seçim yarışında Obama ve Hillary Clinton ardından üçüncü gelen Edwards, eski yardımcısı Andrew Young'un medyaya sızdırdığı bilgiler ile aile fotoğrafına leke sürdü.

55
Young eski metresi Rielle Hunter ile Edwards'ın cinsel ilişki kaseti olduğunu, ayrıca Hunter'ın Edwards'ın çocuğunu doğurduğunu iddia etti.

56
Çocuk doğduktan sonra Young ailesini alıp California'ya gitmek için hazırlanırken, bahsini ettiği kaseti bir kitabın içine gizlenmiş olarak keşfettiğini ileri sürdü.

57
Eski Başkan adayı John Kerry dahil olmak üzere birçok spekülasyona imza atan Young, Obama'nın seçilmeden önce kendisi aracılığıyla Edwards'a Adalet Bakanı olma sözü verdiğini söylemekten de geri kalmadı.

58
John Ensign: Ak saçlı Cumhuriyetçi Senatör Ensign, 16 Haziran 2009 tarihinde resimdeki Doug Hampton adlı adamın eşiyle yasak ilişki yaşadığını itiraf etti. İki sene boyunca yasak aşk yaşadıkları ortaya çıktıktan sonra Ensign'ın karısı eşini affetti.

59
Ancak Doug Hampton cephesinde işler iyi değildi. Fox News'e bir mektup atan Hampton, kariyeri ve aile hayatının mahvolduğunu belirterek yüksek miktarda tazminat talep etti. Ensign'ın ailesi Hampton'a susması için 96 bin dolar ödedi.

60
Olayların ardından Ensign Cumhuriyetçi Konsey Komitesi başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

61
Piero Marrazzo: İtalya'nın en son seks skandalı bir cinayetle ortaya çıktı. Roma'da 20 Kasım günü yangın olan bir evin bodrum katına inen itfaiyeciler, bir transseksüelin yandıktan sonra geride kalan kalıntılarına ulaştılar.

YORUMLAR
500

Son Dakika Politikayı Sarsan Skandallar - Son Dakika


Advertisement