Popstar Mehtap Nasıl Ünlü Oldu - Son Dakika

Popstar Mehtap Nasıl Ünlü Oldu

28.09.2009 11:25

1
Anne- baba kavgası ve geçim derdinin eksik olmadığı bir evde başladı hayata... Orta okulun son sınıfında bir kreşke bakıcılık yaparak başlayan çalışma hayatı... Sonra tezgahtarlık, ardından da benzin istasyonunda pompacılık... Ve bir yarışmayla sesiyle, sivri diliyle TV ekranlarına uzanan serüven. İşte Popstar Mehtap'ın Rize'de başlayıp, Ankara'nın en karanlık pavyonlarında devam eden ve pırıltılı dünyaya uzanan yaşam öyküsü...

2
Milyonların tanıdığı adıyla 'popstar Mehtap' 1978'de Rize'de dünyaya geldi.Ama çocukluğu Artvin'de geçti. Dört kız ve dört erkek kardeş.

Geçimsizlik yüzünden anne ve baba ayrılınca iki kardeş anneye, iki kardeş de babaya verildi. Baba yeniden evlenmeye karar verince de o iki kardeş de annelerinin yanına geldi.

3
Mehtap'ın müzikle tanışması biraz klasik belki ama çok küçük yaşlara dayanıyor. Babası bağlama çalıp şarkı söylermiş. Ama o dönemde şarkıcılık henüz aklının köşesinden bile geçmiyormuş Mehtap'ın.

Sonra günün birinde bir arkadaşı ona "yemeğe gidiyoruz, sen de gel" deyince kaderini değiştiren yola girdi Mehtap.

4
Gittikleri restoranda ısrarlara dayanamayıp şarkı söylemiş. Sonuç; restoranın sahibinden Mehtap'a gelen iş teklifi: Gel burada şarkı söyle.

O sıralarda bir yandan liseyi dışarıdan bitirmeye çalışıp bir yandan da sekreterlik yapıyordu Mehtap.

5
İşten çıkıp restorana gitmeye başladı. Bir klavye eşliğinde şarkı söylemeye başladı.

Daha sonra da Ankara'da gazino ve pavyonlarda çalışmaya başladı. Bir de takma isim edindi kendine: Burçak Başak. Ama bu sırada çevresine özellikle de annesine gerçekte ne iş yaptığını söylemeyip "garsonluk yapıyorum" diyordu Mehtap.

6
O dönemde o gazinodan bu pavyona koşturup durdu Mehtap, sahne kostümlerini sırtlayarak.

Bu sürecin sonunda da ona bugünkü tanınmışlığının kapılarını açan Popstar yarışmasına geldi.

Yarışmaya katılması da yine bir arkadaşı sayesinde oldu. Çok ısrar etmiş arkadaşları sonra bir gece Mehtap'ın kimliğini alıp başvurmuşlar.

7
Tüm elemeleri geçti Mehtap. Sonunda da yarışmada mücadele etmeye başladı. Sivri dili, güçlü sesi ile kısa sürede de herkesin dikkatini çekti.

Bir yandan yarışırken bir yandan da eskiden çalıştığı pavyonlara olan borçlarını ödemeye çalışıyordu Mehtap.

Mehtap bugün bir TV kanalında program yapıyor, sesi sayesinde kendini milyonlara kabul ettirdi.

8
Ama pek fazla bilinmeyen bir özelliği var ki o da Mehtap'ın: Kulaklarında işitme bozukluğu varmış. Aslında kendi de önceleri farkında değilmiş bunun. Ve bu sorununu yarışmanın jüri üyelerinden de saklamış.

Zaten yarışmanın ilk elemesini de bu yüzden kaybetmiş. Şansını bir kez daha denemiş ve yarışmaya katılma hakkını kazanmış.

9
Sonunda yarışmanın ilerleyen haftalarında fark edilmiş.Ünlü yıldız Filiz Akın'ın da desteğiyle bir kulaklık edinmiş.

Genç yaşında geniş ailesine kol kanat geren, nice zorluklara göğüs geren Mehtap'ın hayatı şimdi farklı bir yöne doğru ilerliyor.

Bu Aşk Bitemez adlı bir albüm çıkardı ve TV programı yapıyor.

10
Kısacası o Popstar yarışmalarında bir gece parlayıp ertesi gün unutulan ünlülerden olmadı.

Bakalım gelecek, bu mücadeleden asla yılmayan genç kadına neler getirecek.

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Son Dakika Popstar Mehtap Nasıl Ünlü Oldu - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement